Domů » Bleskovky » Samsung spolupracuje s Googlem: nová generace SMS zpráv je za dveřmi

Samsung spolupracuje s Googlem: nová generace SMS zpráv je za dveřmi

Líbily by se vám SMS s možnostmi, které nyní nabízejí konkurenční iMessage od Applu? Google se Samsungem včera ve své tiskové zprávě uvedly, že přinesou výhody nového standardu RCS (Rich Communication Services  – více zde) pro modely počínaje Galaxy S8 a Note8 a vybrané telefony z modelových řad A a J.

RCS přinese výdobytky známé z iMessages i kecálků typu Facebook Messenger jako je chat přes Wi-Fi, skupinové konverzace, sdílení fotografií a videí ve vysokém rozlišení napříč platformami nebo informování o tom, že protistrana píše odpověď a potvrzení o přečtení.

Jihokorejský technologický gigant spolu s jednou z největších firem na světě pracují na propojení Android Messages a Samsung Messages zahrnující sdílení RCS technologie a nativní podporu vylepšené komunikace, ze které by těžili i ostatní.

Bude Samsung konkurovat iMessage? V budoucnu možná představí vlastního kecálka

Díky této iniciativě se urychlí globální zavádění inovativního standardu, aby si rozšířené možnosti moderní komunikace mohli užít všichni uživatelé operačního systému Android, nejen vlastníci vybraných modelů korejského výrobce.

Matěj Valošek

Zarytý fanoušek sci-fi, starého i nového, seriálového i filmového, knižního či hraného. Ve zbytku času holduje asijské kuchyni a snaží se vzdělávat v korejštině.
Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments