Samsung spolupracuje s Googlem: nová generace SMS zpráv je za dveřmi

Líbily by se vám SMS s možnostmi, které nyní nabízejí konkurenční iMessage od Applu? Google se Samsungem včera ve své tiskové zprávě uvedly, že přinesou výhody nového standardu RCS (Rich Communication Services  – více zde) pro modely počínaje Galaxy S8 a Note8 a vybrané telefony z modelových řad A a J.

RCS přinese výdobytky známé z iMessages i kecálků typu Facebook Messenger jako je chat přes Wi-Fi, skupinové konverzace, sdílení fotografií a videí ve vysokém rozlišení napříč platformami nebo informování o tom, že protistrana píše odpověď a potvrzení o přečtení.

Jihokorejský technologický gigant spolu s jednou z největších firem na světě pracují na propojení Android Messages a Samsung Messages zahrnující sdílení RCS technologie a nativní podporu vylepšené komunikace, ze které by těžili i ostatní.

Díky této iniciativě se urychlí globální zavádění inovativního standardu, aby si rozšířené možnosti moderní komunikace mohli užít všichni uživatelé operačního systému Android, nejen vlastníci vybraných modelů korejského výrobce.

Matěj Valošek

Zarytý fanoušek sci-fi, starého i nového, seriálového i filmového, knižního či hraného. Ve zbytku času holduje asijské kuchyni a snaží se vzdělávat v korejštině.

7 komentářů

 1. Nezapomněli jste ne jednu položku v trojčlence, operátory? ?

  • martan (neregistrovaný)

   Akurat som to chcel napisat. Google moze spolupracovat so samsungom kolko chce, ak to nepozehnaju opovia, tak z toho nic nebude.

 2. K čemu je to dobré? V čem je to lepší než whatsapp apod?

 3. Milan (neregistrovaný)

  Tak jen doufam ze to Samsung nedomrví uz ted spokojenost mimochodem jiz Samsung prvni nabidl moznost ihned odepsat na sms z notifikace a to jiz v touchwiz hlavne ze si vetsina NoSamsung people stezuje ale tyhle drobne zlepsovaky jiz nevidi kde na to asi Google prisel? Od zamestnancu co pouzivali Samsung s Touchwiz :D a je toho cela rada od jinych vyrobcu pocinaje Lg a jeho nadstavby, proste Android se stale vyviji a jednou bude top Os, tak do me lidi za muj nazor :D

  • Mirek Srandička (neregistrovaný)

   to fakt až teraz ma samšunt taku vychytávku, že odpoved z notifikace
   androprd sa nevyvýji len bobtna až praskne ako preplnený balon

   • Michal (neregistrovaný)

    Má ji již několik let, ale to demen.t jako ty asi nepochopí.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *