Sledujte nás na YouTube

Samsung spolupracuje s Googlem: nová generace SMS zpráv je za dveřmi

Líbily by se vám SMS s možnostmi, které nyní nabízejí konkurenční iMessage od Applu? Google se Samsungem včera ve své tiskové zprávě uvedly, že přinesou výhody nového standardu RCS (Rich Communication Services  – více zde) pro modely počínaje Galaxy S8 a Note8 a vybrané telefony z modelových řad A a J.

RCS přinese výdobytky známé z iMessages i kecálků typu Facebook Messenger jako je chat přes Wi-Fi, skupinové konverzace, sdílení fotografií a videí ve vysokém rozlišení napříč platformami nebo informování o tom, že protistrana píše odpověď a potvrzení o přečtení.

Jihokorejský technologický gigant spolu s jednou z největších firem na světě pracují na propojení Android Messages a Samsung Messages zahrnující sdílení RCS technologie a nativní podporu vylepšené komunikace, ze které by těžili i ostatní.

Díky této iniciativě se urychlí globální zavádění inovativního standardu, aby si rozšířené možnosti moderní komunikace mohli užít všichni uživatelé operačního systému Android, nejen vlastníci vybraných modelů korejského výrobce.

Matěj Valošek

7 komentářů

 1. Nezapomněli jste ne jednu položku v trojčlence, operátory? 😉

  • martan (neregistrovaný)

   Akurat som to chcel napisat. Google moze spolupracovat so samsungom kolko chce, ak to nepozehnaju opovia, tak z toho nic nebude.

 2. K čemu je to dobré? V čem je to lepší než whatsapp apod?

 3. Milan (neregistrovaný)

  Tak jen doufam ze to Samsung nedomrví uz ted spokojenost mimochodem jiz Samsung prvni nabidl moznost ihned odepsat na sms z notifikace a to jiz v touchwiz hlavne ze si vetsina NoSamsung people stezuje ale tyhle drobne zlepsovaky jiz nevidi kde na to asi Google prisel? Od zamestnancu co pouzivali Samsung s Touchwiz :D a je toho cela rada od jinych vyrobcu pocinaje Lg a jeho nadstavby, proste Android se stale vyviji a jednou bude top Os, tak do me lidi za muj nazor :D

  • Mirek Srandička (neregistrovaný)

   to fakt až teraz ma samšunt taku vychytávku, že odpoved z notifikace
   androprd sa nevyvýji len bobtna až praskne ako preplnený balon

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *