Domů » Bleskovky » Bude Samsung konkurovat iMessage? V budoucnu možná představí vlastního kecálka

Bude Samsung konkurovat iMessage? V budoucnu možná představí vlastního kecálka

Jihokorejský gigant před několika hodinami oznámil akvizici kanadské společnosti NewNet. Ta se specializuje především na Rich Communication Services (RC). Z toho tedy vyplývá, že by Samsung mohl pracovat na své vlastní komunikační aplikaci využívající standard RSC, tak jako iMessage od Applu.

Předchozí mobilní aplikace od Samsungu, Chaton, si užil více než dost velkou uživatelskou základnu, okolo 100 milionů lidí. Aplikace světlo světa spatřila již v roce 2011, bohužel při příchodu WhatsAppu a Viberu byla z trhu stažena, a to v březnu 2015.

Společnost tak má možnost pracovat na svém druhém produktu, který by mohla odstartovat právě díky NewNetu. V tiskové zprávě mimo jiné firma uvedla:

„Snažíme se těžit především z vlastních zkušeností, které jsme již za tu dobu zaznamenali. Jedná se hlavně o lepší vyhledávání, skupinový chat, a možnost snadného sdílení a přenosu velkých souborů, včetně multimédií a fotografií ve vysoké kvalitě“.

Samsung ChatonJe více než jasné, že se tímto Samsung odkázal na podporu RSC, která bude součástí aplikace. Zajímavé však je, že Samsung nebude mít zájem o rozvoj aplikace pro zasílání zpráv jen mezi telefony řady Galaxy, a la iMessage od Applu, ale spíše o širokou dostupnost.

Zdeněk Koutský

6 komentářů

  1. Ano, přesně tohle svět potřebuje ke zjednodušení komunikace. Stopadesátoudevátou chatovací aplikaci :/

  2. To si nejak odporuje, dost velká základna (100 mega) a ukončení:) To spíše vypadá na 100 mega spuštění v rámci průzkumu telefonu. A nepokrývá to GTalk, resp. cosi, co je v AOSP?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).