Domů » Bleskovky » Google a mobilní operátoři chtějí změnit posílání SMS: Mají se více podobat chatu

Google a mobilní operátoři chtějí změnit posílání SMS: Mají se více podobat chatu

I když funkci SMS zpráv na sebe postupně přebírají multiplatformní kecálkové jako Facebook Messenger, WhatsApp, Viber a další, tradičnímu posílání SMS stále ještě hrana nezvoní. Dokonce se zřejmě chystá jeho renesance, kterou se chystá odstartovat Google ve spolupráci s velkými mobilními operátory a organizací GSMA.

sms

Společným cílem je stanovit standard RSC (Rich Communication Services), jenž povýší posílání textových zpráv o úroveň výše a nabídne funkce, které známe právě z internetových chatů – skupinové rozhovory, posílání obrázků ve vysokém rozlišení, sdílení souborů, videohovory, či informování o tom, že protistrana právě píše odpověď. Vybraní operátoři na některých zařízeních tuto funkci nabízejí již nyní, avšak chybí globální interoperabilita, což bude chtít Google brzy napravit a protlačit podporu nového standardu nativně do systému Android.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments