Sledujte nás na YouTube

Potvrzeno: příští OnePlus bude číslo 5. Víme, kdy bude mít premiéru

Nástupce smartphonů OnePlus 3/3T je na cestě. Čínská společnost začíná pomalu do éteru vypouštět upoutávky, byť přímým detailům o specifikaci telefonu se prozatím vyhýbá. Konečně však máme potvrzené jméno chystaného telefonu a také přibližné datum jeho představení.

Poslední tweet OnePlus zcela jasně naznačuje, že příští model ponese číslo 5 – nosil jej na dresu bývalý hráč NBA Robert Horry, který je oblíbencem zaměstnanců OnePlus, někteří dokonce nosí jeho dres. Tweet navíc obsahuje ještě jednu důležitou informaci, a to potvrzení pravdivosti článku na serveru TheVerge, který uvádí, že OnePlus 5 bude mít premiéru toto léto. Podle nezávislých informací serveru AndroidCentral je premiéra naplánována hned na jeho začátek.

Už nyní známe téměř kompletní specifikace a na internetu se objevila řada fanouškovských renderů, které vznikly na základě doposud uniklých informací. Na YouTube kanále TechDroider se nyní objevilo video, ve kterém je opět naznačeno, jak by OnePlus 5 mohl vypadat. Jistý je duální fotoaparát na zadní straně i čtečka otisků prstů integrovaná v domovském tlačítku pod displejem.

Smartphone má také zaujmout velmi vysokým výkonem, který zajistí čipset Snapdragon 835 ve spolupráci se 6 nebo až 8 GM RAM u nejvybavenější varianty. Ta má rovněž disponovat 256GB interní pamětí; klasická verze nabídne 128GB paměť. Duální fotoaparát na zadní straně má nabídnout 16 nebo 23megapixelové rozlišení a chybět by neměla ani optická stabilizace obrazu.

Proč se nejmenuje OnePlus 4? Tetrafobia v praxi

Výslovnost číslovky 4 se vybraných asijských jazycích podobá slovu smrt, a z tohoto důvodu je považováno za nešťastné. V některých budovách tak například chybí čtvrté patro, čtyřka se také vynechává v telefonních číslech, v adresách, cenách výrobků, apod. Čína také údajně kvůli Tetrafobii neusilovala o Olympijské hry v roce 2004, ale až o 4 roky později. Ve světě mobilních technologií se čtyřce vyhýbá například Samsung, který ji vynechává v kódovém označení svých telefonů, Sony dokonce Xperii X4 vydali v asijských zemích jako X3+.

Telefon má jako první ze všech novinek od OnePlus dostat AMOLED displej s Quad HD rozlišením, úhlopříčka by měla být 5,5″. Kapacita nevyměnitelné baterie by měla být 3 600 mAh a vzhledem k čipsetu samozřejmě nebude chybět podpora rychlého nabíjení skrze USB-C konektor. Oželet tradičně budeme muset slot na paměťovou kartu.

Tip: Očekávané parametry OnePlus 5 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *