Potvrzeno: příští OnePlus bude číslo 5. Víme, kdy bude mít premiéru

Nástupce smartphonů OnePlus 3/3T je na cestě. Čínská společnost začíná pomalu do éteru vypouštět upoutávky, byť přímým detailům o specifikaci telefonu se prozatím vyhýbá. Konečně však máme potvrzené jméno chystaného telefonu a také přibližné datum jeho představení.

Poslední tweet OnePlus zcela jasně naznačuje, že příští model ponese číslo 5 – nosil jej na dresu bývalý hráč NBA Robert Horry, který je oblíbencem zaměstnanců OnePlus, někteří dokonce nosí jeho dres. Tweet navíc obsahuje ještě jednu důležitou informaci, a to potvrzení pravdivosti článku na serveru TheVerge, který uvádí, že OnePlus 5 bude mít premiéru toto léto. Podle nezávislých informací serveru AndroidCentral je premiéra naplánována hned na jeho začátek.Nepřehlédněte

Takto by mohl vypadat OnePlus 5. Lákat bude na špičkovou výbavu

Už nyní známe téměř kompletní specifikace a na internetu se objevila řada fanouškovských renderů, které vznikly na základě doposud uniklých informací. Na YouTube kanále TechDroider se nyní objevilo video, ve kterém je opět naznačeno, jak by OnePlus 5 mohl vypadat. Jistý je duální fotoaparát na zadní straně i čtečka otisků prstů integrovaná v domovském tlačítku pod displejem.

Smartphone má také zaujmout velmi vysokým výkonem, který zajistí čipset Snapdragon 835 ve spolupráci se 6 nebo až 8 GM RAM u nejvybavenější varianty. Ta má rovněž disponovat 256GB interní pamětí; klasická verze nabídne 128GB paměť. Duální fotoaparát na zadní straně má nabídnout 16 nebo 23megapixelové rozlišení a chybět by neměla ani optická stabilizace obrazu.

Proč se nejmenuje OnePlus 4? Tetrafobia v praxi

Výslovnost číslovky 4 se vybraných asijských jazycích podobá slovu smrt, a z tohoto důvodu je považováno za nešťastné. V některých budovách tak například chybí čtvrté patro, čtyřka se také vynechává v telefonních číslech, v adresách, cenách výrobků, apod. Čína také údajně kvůli Tetrafobii neusilovala o Olympijské hry v roce 2004, ale až o 4 roky později. Ve světě mobilních technologií se čtyřce vyhýbá například Samsung, který ji vynechává v kódovém označení svých telefonů, Sony dokonce Xperii X4 vydali v asijských zemích jako X3+.

Telefon má jako první ze všech novinek od OnePlus dostat AMOLED displej s Quad HD rozlišením, úhlopříčka by měla být 5,5″. Kapacita nevyměnitelné baterie by měla být 3 600 mAh a vzhledem k čipsetu samozřejmě nebude chybět podpora rychlého nabíjení skrze USB-C konektor. Oželet tradičně budeme muset slot na paměťovou kartu.

Tip: Očekávané parametry OnePlus 5 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.
Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku