Domů » Bleskovky » Podívejte se na první snímky pořízené OnePlus 5

Podívejte se na první snímky pořízené OnePlus 5

Na internetu se objevily vůbec první fotografie pořízené smartphonem OnePlus 5; ty pocházejí z čínského Shenzhenu, kde má společnost sídlo a kde probíhá výroba. Ten by měl být představený v následujících týdnech a novinkou by měl být duální 16Mpx fotoaparát. EXIF informace ze snímků dále odhalily označení modelu, které je A5000. Pro pořádek, předchozí OnePlus 3 měl označení A3000.

Starší spekulace hovořily o 23megapixelovém fotoaparátu, nicméně nyní to vypadá, že finální rozlišení bude nižší. Chybět ale nemá optická stabilizace obrazu. Bohužel zatím nevíme, jaký fotočip bude OnePlus 5 přesně nabízet, ale zřejmě půjde o řešení od Sony. Škoda, že zatím nejsou k dispozici žádné fotografie pořízené za horšího světla, ty by o celkové kvalitě fotoaparátu prozradily mnohem více.

Takto by mohl OnePlus 5 vypadat
Takto by mohl OnePlus 5 vypadat (render od Benjamina Geskina)

OnePlus 5 má také zaujmout velmi vysokým výkonem, který zajistí čipset Snapdragon 835 ve spolupráci se 6 nebo až 8 GM RAM u nejvybavenější varianty; ta má rovněž disponovat 256GB interní pamětí. Telefon má jako první ze všech novinek od OnePlus dostat displej s Quad HD rozlišením, úhlopříčka by měla být 5,5″. Kapacita nevyměniteln baterie by měla být 3 000 mAh.

Proč výrobce přeskočí název OnePlus 4?

Výslovnost číslovky 4 se vybraných asijských jazycích podobá slovu smrt, a z tohoto důvodu je považováno za nešťastné. V některých budovách tak například chybí čtvrté patro, čtyřka se také vynechává v telefonních číslech, v adresách, cenách výrobků, apod. Čína také údajně kvůli Tetrafobii neusilovala o Olympijské hry v roce 2004, ale až o 4 roky později. Ve světě mobilních technologií se čtyřce vyhýbá například Samsung, který ji vynechává v kódovém označení svých telefonů, Sony dokonce Xperii X4 vydali v asijských zemích jako X3+.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Diskuze k článku

  1. Ten render je fejk. Je to jen upravena fotografie 3T z eshopu oneplus.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).