Takto by mohl vypadat OnePlus 5. Lákat bude na špičkovou výbavu

Benjamin Geskin, který se specializuje na vytváření renderů smartphonů na základě doposud dostupných informací, na twitteru zveřejnil svou další práci. Tentokrát si vzal na mušku chystaný vlajkový model OnePlus 5.

Benjamin render vytvořil na základě nově publikované fotografie údajné zadní strany smartphonu OnePlus 5, která se dnes objevila na webu IndiaToday. Na té je dobře viditelný duální fotoaparát na zadní straně, ten má mít rozlišení 23 megapixelů a chybět nebude ani optická stabilizace obrazu. Přední selfie kamerka má mít rozlišení 16 Mpx. Čtečka otisků prstů by měla být opět integrována do domovského tlačítka pod displejem – ten by měl mít výrazně tenčí rámečky, než jeho předchůdce.

OnePlus 5 má také zaujmout velmi vysokým výkonem, který zajistí čipset Snapdragon 835 ve spolupráci se 6 nebo až 8 GM RAM u nejvybavenější varianty; ta má rovněž disponovat 256GB interní pamětí. Telefon má jako první ze všech novinek od OnePlus dostat displej s Quad HD rozlišením, úhlopříčka by měla být 5,5″. Kapacita nevyměniteln baterie by měla být 3 000 mAh.

Proč se nejmenuje OnePlus 4? Tetrafobia v praxi

Výslovnost číslovky 4 se vybraných asijských jazycích podobá slovu smrt, a z tohoto důvodu je považováno za nešťastné. V některých budovách tak například chybí čtvrté patro, čtyřka se také vynechává v telefonních číslech, v adresách, cenách výrobků, apod. Čína také údajně kvůli Tetrafobii neusilovala o Olympijské hry v roce 2004, ale až o 4 roky později. Ve světě mobilních technologií se čtyřce vyhýbá například Samsung, který ji vynechává v kódovém označení svých telefonů, Sony dokonce Xperii X4 vydali v asijských zemích jako X3+.

Kde OnePlus 5 určitě konkurenci porazí, bude cena. V předchozích letech čínská společnost dokázala nabídnout svůj telefon výrazně levnější než srovnatelná konkurence, a letos by to nemělo být jiné. Bohužel zatím není známý ani přibližný termín, kdy by se telefon mohl dostat do prodeje.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku