Domů » Bleskovky » Policie v Chicagu vymění počítače za Samsung DeX, telefony budou mít policisté stále u sebe

Policie v Chicagu vymění počítače za Samsung DeX, telefony budou mít policisté stále u sebe

Jeden z chicagských policejních obvodů začal testovat použití platformy Samsung DeX jakožto náhrady za počítače instalované do vozů. Největší přednost tohoto řešení vedení spatřuje v možnosti si telefon z dokovací stanice ve voze kdykoliv vyjmout a vyrazit s ním do terénu bez toho, aby policisté přišli o přístup k důležitým datům.

samsung dex policie chicago 3

V současné době sice část počítačů ve vozech je vyjímatelná, ale kvůli svým velkým rozměrům v praxi prý téměř vždy zůstávají ve vozech. Pro zasahující policisty je totiž pochopitelně nepraktické přenášet těžké a neskladné počítače. Běžný smartphone není ale problém vzít téměř kamkoliv. Policisté by se tak nemuseli například vracet do vozu kvůli kontrole údajů z dokladů.

Nový trh pro Samsung?

V případě, že testovací provoz dopadne dobře, otevírá se pro Samsung potenciálně vcelku významný nový trh. Do konce roku má být tímto řešením kompletně vybaven 11. policejní obvod v Chicagu. Nicméně jak podotýká superintendant Eddie Johnson, téměř polovina celého chicagského policejního sboru již v současnosti služební telefony Samsung má. Případné rozšíření platformy DeX na celé Chicago by tak nemuselo být až tak náročné. Chicagská policie navíc prý představuje v USA lídra v nasazování moderních technologií, takže existuje předpoklad, že další oddělení budou následovat.

Samsung DeX for Public Safety

Nutno podotknout, že Samsung se podle všeho opravdu snaží, aby pilotní provoz dopadl úspěšně. Jihokorejský výrobce nechal například zpracovat studii, podle níž americká policejní oddělení mohou přechodem na DeX ušetřit 15 % nákladů v roce pořízení a dalších 32 % každý další rok provozu. Samsung zajistil i vývoj speciální dokovací stanice pro instalaci do vozů.

Nový systém založený na telefonech Samsung Galaxy by měl umožnit pokrýt celý průběh řešení případu od oznámení incidentu po dokumentaci situace. Z telefonu je možné přistupovat do existujících policejních databází, připojovat se na městské bezpečnostní kamery (u podporovaných včetně zoomu a otáčení), nebo získávat notifikace z detektorů výstřelů. Vedení očekává, že policisté budou telefony využívat i pro fotografování, nahrávání incidentů a zapisování poznámek. Jako přednost přechodu na Android byla na tiskové konferenci zmíněna také možnost využít široký ekosystém aplikací.

samsung dex policie chicago

Na webové stránce Samsungu věnované tomuto projektu se lze dále dočíst o vizi, že by platforma DeX mohla v další fázi nahradit i počítače na stanicích. Tím by bylo dosaženo naprosto plynulého pracovního procesu od prvního přijetí oznámení po sepsání hlášení na stanici. O bezpečnost citlivých dat se pak stará systém Samsung Knox. Ten získal certifikaci od celé řady světových vládních i nevládních organizací, včetně amerického ministerstva obrany.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments