Domů » Bleskovky » Pokrok nezastavíš: iPhone 2G by se vám vlezl do dvou ikonek nejnovějšího modelu

Pokrok nezastavíš: iPhone 2G by se vám vlezl do dvou ikonek nejnovějšího modelu

Nový iPhone X opět nabízí o něco vyšší rozlišení displeje označované jako Super Retina (1125 × 2436 px). Pokud jste někdy uvažovali nad tím, do jaké míry se až oblast displejů a jejich rozlišení posunula, máme pro vás malé srovnání.

Jistě si pamatujete na vůbec první iPhone, který byl představen v roce 2007, a který tak odstartoval hon za novou generací mobilních zařízení. Jeho displej dosahoval úhlopříčky 3,5 palce a rozlišení 320 x 480 px. Nejnovější vlajková loď společnosti pak dosahuje úhlopříčky 5,8 palce a rozlišení 1125 x 2436 px.

Pokud bychom měli nějakým způsobem vyjádřit poměr mezi těmito dvěma rozlišeními, pak dojdeme k závěru, že bychom celý displej iPhone 2G vměstnali do pouhých dvou ikon na novém displeji modelu X, a tomu už opravdu říkáme pokrok.

Nejjemnějším displejem na trhu se pyšní Xperia XZ Premium od Sony

Nicméně iPhone X stále není smartphone s nejjemnějším displejem na trhu – konkurenční Galaxy S8 či Note8 (recenze) nabízejí 1440 x 2960 px. A vůbec nejemnější zobrazovací panel nabízí Xperia XZ Premium; pyšní se totiž 4k rozlišením (2160 x 3840 px).

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments