Domů » Recenze » Recenze Sony Xperia XZ Premium se 4K displejem: povedla se

Recenze Sony Xperia XZ Premium se 4K displejem: povedla se

Letošní veletrh MWC, který se konal na přelomu února a března, byl místem, kde většina velkých výrobců představila své vlajkové modely na letošní rok. Výjimkou není ani japonská společnost Sony. Model Xperia XZ Premium patřil mezi nejzajímavější kousky na veletrhu.

Tato novinka zaujala především svým 4k HDR displejem a fotoaparátem, který je schopen zaznamenat až 960 snímků za sekundu. S těmito trumfy chce výrobce bojovat proti vlajkovým modelům ostatních konkurentů. Má Sony Xperia XZ Premium šanci uspět? To prozradí naše dnešní recenze.

Video recenze Sony Xperia XZ Premium


Konstrukce a vzhled: vše při starém

V případě konstrukce a vzhledu si výrobce příliš nelámal hlavu. Novinka se tak velmi podobá předchozím vlajkovým modelům společnosti Sony. Sklo kryje nejen přední stranu, ale také tu zadní. Jedná se o tvrzené sklo Gorilla Glass páté generace. Během testování jsme nezaznamenali žádný škrábanec, přesto bude sklo náchylnější vůči poškození v případě pádu telefonu na zem. Skleněná záda také zapříčiňují snadné klouzání smartphonu po povrchu. Budete si tak muset dávat pozor, kam telefon pokládáte.

Většinu čelní strany zabírá pochopitelně displej. V místě nad a pod ním jsou umístěné stereoreproduktory, díky kterým se tato novinka řadí mezi nejlépe hrající smartphony na trhu. Na čelní straně dále sídlí selfie kamera s rozlišením 13 megapixelů a potěší také notifikační dioda. Trend bezrámečkových displejů bohužel aktuální vlajkový model od Sony minul. Především s prostorem pod a nad displejem výrobce opravdu nešetřil, což se podepsalo na celkových rozměrech 156 × 77 × 7,9 mm a hmotnosti 195 gramů.

Spodní hrana je domovem datového konektoru USB-C a primárního mikrofonu. Pravá strana obsahuje tradičně tlačítko pro spuštění a kolébku pro ovládání hlasitosti. Jak je u Sony dobrým zvykem, nechybí ani tlačítko spouště fotoaparátu, se kterým se u jiných smartphonů již prakticky nesetkáte. Tlačítko pro spuštění slouží zároveň i jako čtečka otisků prstů. Ve většině případů jsme si na její rychlost nemohli stěžovat, ale občas docházelo ke špatné detekci nebo pomalejším reakcím. Konkurence je v tomto ohledu zkrátka lepší.

Horní hrana obsahuje sluchátkový výstup a sekundární mikrofon. Součástí balení jsou také pecková sluchátka, která svým zvukovým projevem potěší i náročnější posluchače. Pod krytkou na pravém boku se ukrývá dvojice slotů pro karty nano SIM. Jeden z těchto slotů je možné využít i pro osazení paměťové karty micro SD s kapacitou až 256 GB.

Uprostřed skleněných zad sídlí logo Xperia. Hlavní dominantou je však čočka fotoaparátu sídlící v horním rohu. Tu doplňuje přisvětlovací dioda a také senzory pro laserové zaostřování.

Celé tělo je složené ze tří materiálů. Přední a zadní část je skleněná, horní a spodní hrana kovová a boky jsou plastové. I přes tuto nezvyklou kombinaci je však celkové zpracování na výborné úrovni. Všechny díly perfektně lícují a Xperia XZ Premium působí opravdu prémiově.

Xperia XZ Premium se vody nezalekne

Jak je u vlajkových modelů společnosti Sony zvykem, i tato novinka disponuje zvýšenou odolností vůči vodě a prachu. Výrobce se chlubí certifikací IP68, díky které by měl telefon bez úhony přežít ponoření do 1,5metrové hloubky po dobu 30 minut. V tomto ohledu však výrobce někteří konkurenti již vyrovnávají (Samsung, Apple, LG).

Displej: rozlišení 4k s podporou HDR

Displej s úhlopříčkou 5,46 palců je jednoznačně chloubou Xperie XZ Premium. Jeho rozlišení totiž činí 2160 × 3840 pixelů (4k). Stejné rozlišení nabízí i dva roky starý model Xperia Z5 Premium. Testovaný kousek se však chlubí podporou technologie HDR (High Dynamic Range). Při prohlížení HDR obsahu (videa, fotografie) se tak dočkáte lepšího zobrazení tmavých, a naopak velmi světlých částí.

Displej využívá panel typu IPS, takže se kromě výborného barevného podání můžete těšit i na velmi dobré pozorovací úhly nebo čitelnost.


Rozlišení 4k na takto malém displeji najde uplatnění v praxi pouze minimálně. Jemnost činí 807 bodů na palec, takže jednotlivé pixely pouhým okem rozhodně neuvidíte. Tato jemnost má smysl snad jen ve spojení s brýlemi pro virtuální realitu, kde by telefon sloužil jako „zobrazovadlo“. Podobné brýle však Sony zatím v nabídce nemá. My jsme telefon vyzkoušeli v brýlích Niceboy VR1 a rozdíl proti smartphonu s Full HD displejem je opravdu výrazný. Při běžném použití je však rozdíl mezi 4k a Full HD na takto malé úhlopříčce minimální.

Na rozdíl od předchozích modelů, je vykreslování v nativním rozlišení aktivní neustále, a ne pouze při detekci 4k obsahu. V nabídce bohužel chybí možnost volby nižšího rozlišení pro zvýšení výdrže akumulátoru, což je trochu škoda. Třeba se dočkáme v některé ze systémových aktualizací.

Výkonu má na rozdávání

Pro zajištění dostatečného výpočetního výkonu zvolil výrobce čipset Qualcomm Snapdragon 835. Celkem 8 procesorových jader (4 × Kryo s frekvencí 2,45 GHz, 4 × Kryo s frekvencí 1,9 GHz) doplňuje grafický čip Adreno 540. Z nedostatku výkonu tak nemusíte mít žádné obavy. Snapdragon 835 si bez problémů poradí se všemi náročnými aplikacemi i hrami. V benchmarku AnTuTu jsme naměřili skóre přes 170 tisíc bodů.

Operační paměť nabízí kapacitu 4 GB. Z vnitřního 64 GB úložiště je po prvním spuštění volných přibližně 49 GB. Další prostor pro svá data můžete získat, pokud použijete paměťovou kartu micro SD.

Prvotřídní není jen výkon, ale také možnosti konektivity. Podpora všech českých LTE pásem je samozřejmostí, stejně jako dvoupásmová Wi-Fi, či Bluetooth ve verzi 5.0. K dispozici je také technologie NFC a tak jediná věc, kterou by mohl někdo postrádat, je infraport. Díky podpoře GPS, GLONASS, BDS a GALILEO je určení přesné polohy zařízení otázkou několika sekund.

Nougat v decentním kabátku

Operační systém Android 7.1.1 Nougat je doplněný o grafickou nadstavbu. Na rozdíl od předchozích let není tato nadstavba nijak přehnaně „masivní“. Změny proti čisté verzi systému jsou pouze minimální a týkají se především grafického zpracování některých položek. Jako celek působí prostředí pěkným dojmem.

Pochvalu si zaslouží slušná optimalizace systému. Po většinu času bylo celé prostředí velmi svižné a stabilní. Během testování jsme se však setkali i se záseky a delšími reakcemi. Tyto stavy byly však pouze výjimečné a věříme, že se výrobci povedou odstranit v některé z následujících aktualizací.

Tip: Kompletní parametry Sony Xperia XZ Premium včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Součástí systému jsou v drtivé většině pouze systémové nástroje a aplikace. Jsou zde však také dvě aplikace (antivirus AVG a obchod Amazon Shopping), které většina uživatelů zřejmě nepoužije. V případě potřeby však není problém obě aplikace odinstalovat a ušetřit pár megabajtů místa v úložišti.

Baterie a výdrž: překvapivě slušný výsledek

Pod skleněnými zády se ukrývá akumulátor s kapacitou 3230 mAh. Na dnešní dobu jde pouze o průměrnou hodnotu a ve spojení se 4k displejem a výkonným čipsetem jsme očekávali slabou výdrž. Naše předpoklady se naštěstí nevyplnily a Xperia XZ Premium nás mile překvapila. I při náročném nasazení vydržela novinka v provozu celý den a při střídmějším použití by neměl být problém dosáhnou dvoudenní výdrže.


Díky podoře technologie Quick Charge 3.0 se můžete těšit i na rychlé nabíjení. Dodávaný adaptér však tuto technologii nepodporuje, takže nabíjení z prázdného stavu do plna trvá necelé dvě hodiny. Je také škoda, že novinka nenabízí bezdrátové nabíjení, které se přímo nabízí díky skleněným zádům.

Fotoaparát: útok na špičku

Sony se zatím technologii duálních fotoaparátů vyhýbá, a proto je Xperia XZ Premium vybavená pouze jedním senzorem. Čip Exmor RS IMX400 s maximálním rozlišením 19 megapixelů je doplněný o laserové a fázové zaostřování. Světelnost objektivu f/2,0 sice není nejlepší, v horších světelných podmínkách může pomoci přisvětlovací dioda.

Aplikace pro obsluhu fotoaparátu nabízí několik režimů. Nechybí pochopitelně manuální režim, díky kterému můžete z fotoaparátu získat opravdové maximum. Jak je u Sony zvykem, je zde i několik módů pro rozšířenou realitu. Do snímané scény si můžete umístit například různé postavy, zvířata apod. Jedinou nevýhodou je snad pouze oddělená aktivace záznamu ve 4k. Tento režim se totiž nachází mezi ostatními kreativními módy, a ne u voleb záznamu videa.

Kvalita fotografií je na výborné úrovni. S barevným podáním, ostrostí, vykreslením detailů i dynamickým rozsahem si testovaný kousek poradil bravurně. Snímky pořízené ve dne se řadí k tomu nejlepšímu mezi smartphony. Horší je to bohužel se snímky pořízenými za šera či ve tmě. Zde se již projevuje horší světelnost objektivu. Detaily na snímcích splývají a objevuje se také šum.

S videem si užijete zábavu

Záznam videa v rozlišení 4k při frekvenci 30 snímků za sekundu je v dané třídě standardem. Zvolit si můžete také nižší rozlišení Full HD s frekvencí 60 snímků za sekundu. Při záznamu videa jistě oceníte elektronickou stabilizaci obrazu, které pracuje na jedničku. V případě záznamu ve 4k je stabilizace tříosá, při použití nižšího rozlišení nabízí smartphone dokonce pětiosou stabilizaci.

Kvalita pořízených videí si zaslouží stejnou chválu jako v případě fotografií. I v tomto ohledu si totiž vede testovaný kousek velmi dobře. Kromě dobře fungující elektronické stabilizace musíme ocenit i rychlé a přesné přeostřování.

Specialitou Xperie XZ Premium je však režim, kdy je telefon schopný zaznamenat až 960 snímků za sekundu. Tento mód má však několik omezení – je dostupný pouze s rozlišením HD (1280 × 720 pixelů) a to navíc po omezený čas (0,182 vteřiny). Dalším negativem je také nutnost velmi dobrého osvětlení, jinak se v záznamu projevuje velké množství šumu.

Jak je vidět v ukázkovém videu, výsledek je opravdu fascinující. Zpomalení můžete aktivovat během záznamu a záběr pořízený během 0,182 vteřiny se při přehrávání jeví dlouhý přibližně 6 vteřin. Právě slowmotion videa budou jedním z hlavních lákadel této novinky. Konkurence něco podobné zatím nenabízí.

Závěrečné hodnocení recenze Sony Xperia XZ Premium

Sony Xperia XZ Premium po stránce vzhledu navazuje na své předchůdce. V oblasti hardwarové výbavy jsme se však letos dočkali velmi zajímavých novinek. Displej s rozlišením 4k sice není úplná novinka, ale podpora technologie HDR ano. Asi vůbec největší lákadlem však bude fotoaparát, respektive režim pro záznam slowmotion videí.

Konkurenční Samsung Galaxy S8 (recenze) nabízí velmi podobnou výbavu. Jeho hlavní předností je však displej, který disponuje velmi tenkými rámečky, a proto je celý smartphone o poznání kompaktnější. V tomto ohledu Sony trochu zaspalo dobu. Pokud vám však nevadí starší design a silné rámečky kolem displeje, dostanete za přibližně 20 tisíc korun velmi dobře vybavený smartphone, kterým ohromíte své okolí.

Tip: podívejte se na Zboží.cz a zjistěte, kde tento produkt můžete pořídit za nejvýhodnější cenu

Sony Xperia XZ Premium

8.6

design a zpracování

8.7/10

výkon a optimalizace

8.9/10

hardwarová výbava

9.0/10

kvalita fotografií a videa

8.2/10

výdrž baterie

8.3/10

Klady (+)

 • kvalitní zpracování
 • špičkový 4k HDR displej
 • vysoký výkon
 • záznam videa při 960 fps
 • slušná výdrž
 • kvalitní zvukový přednes
 • povedený fotoaparát

Zápory (–)

 • okoukaný vzhled
 • široké rámečky
 • nemožnost zvolit nižší rozlišení displeje
 • kvalita snímků pořízených ve tmě

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
_qam_
Uživatel
_qam_

Je vidět, že o tom telefonu nevíte nic. Jinak byste nenapsali takovou blbost jako že nejde snížit rozlišení. Tento telefon si rozlišení upravuje sám, tzn. 4k rozlišení používá pouze pro 4k obsah, jinak je přepnut do full HD. Věty jako – „Na dnešní dobu jde pouze o průměrnou hodnotu a ve spojení se 4k displejem a výkonným čipsetem jsme očekávali slabou výdrž. “ „nemožnost zvolit nižší rozlišení displeje“ „Při běžném použití je však rozdíl mezi 4k a Full HD na takto malé úhlopříčce minimální. Na rozdíl od předchozích modelů, je vykreslování v nativním rozlišení aktivní neustále, a ne pouze při… Číst vice »

Martinshaman
Uživatel
Martinshaman

Placas tu nesmysl 4K jede u vseho ne jen u naceni, prohlizeni fotek a videa ale ve vsem jede 4K. Takze ve FHD uz nejede jako tomu bylo ze zacatku u Z5 Premium, kde to pak taky zmenily.

lol
Anonym
lol

Moj zlaty. Mam ten telefon mesiac, a defaultne je vo FHD rozliseni. Na 4K (resp. UHD aby uni nestekal) sa prepne pri sledovani 4k videa napr. z Amazon Prime.

Jarda
Anonym
Jarda

Ano telefon jede ve Full HD a na 4k jede jen pro podporované aplikace jako např. YouTube, Galerie atd.

Mr. Arakin
Anonym
Mr. Arakin

My 2 cents: „Novinka se tak velmi podobá předchozím vlajkovým modelům společnosti Sony.“ Pochopitelne – ten design cizelovali k dokonalosti par let a neni duvod na nem neco menit. Vse je dotazene do nejmensiho detailu. „Trend bezrámečkových displejů bohužel aktuální vlajkový model od Sony minul.“ Jaky bohuzel? Snad bohudik. „Na rozdíl od předchozích let není tato nadstavba nijak přehnaně „masivní“. Změny proti čisté verzi systému jsou pouze minimální “ Nevim, co autor mysli predchozimi lety – Sony je uz nejmene 4-5 let povestne minimalistickoym pojetim a skvelou optimalizaci sve nadstavby. Pridejme k tomu tradicni spickovou podporu ze strany vyrobce… …a… Číst vice »

pet
Anonym
pet

za mne hmotnost a ramecky jsou tak fatalni ze to je jako by skodovka predstavila octavii s vahou 3 tuny a spotrebou 30 litru. proste totalne mimo misu. takovy zigulik mezi auty :-)))))

iii
Anonym
iii

Rika psy*chopat, ktery pouziva 4 roky stary mobil a na novy se za tu dobu nezmohl a nikdy nezmuze.

uni
Uživatel
uni

Redakce: Ten displej nemá 4k rozlišení. Má UHD.

WTF
Anonym
WTF

Vpodstate je to jedno. To co myslis ty je 4K DCI, toto ma 4K UHD

zipiik
Uživatel
zipiik

uni: Doucit, zitra se z toho bude zkouset – [odkaz]

uni
Uživatel
uni

zipiik (neregistrovaný): Chlapče, rozlišení je rozlišení. Exaktní číslo krát exaktní číslo. Nějaká marketingová pozlátka nebo pletení si pojmů a dojmů s tím samozřejmě nemá nic společného.

zipiik
Uživatel
zipiik

Ze pises o marketingovych pozlatkach zrovna ty :) Ostatne presne rozliseni je na zacatku recenze uvedene.

lukass71
Uživatel
lukass71

Je to 4K proste, 3840×2160 -> bere se to prvni cislo a zaokrouhly se na tisicovky=4k.. nevim co tu placas uni..

uni
Uživatel
uni

lukass71 (neregistrovaný): Kouká kam píšeš, tam zmatky:) Ne, 1920 resp. FullHD se neoznačuje jako 2K, protože jako 2K se označují displeje, které v jedné rovině (ta tvé „první číslo“ je taky pěkný nesmysl, u telefonů je to to menší, primární zobrazovací poloha je portrait-na výšku) přesáhne počet pixelů v násobku tisíců. Tvou logikou je je tohle Sony vlastně 2k přístroj, bravo:)

zipiik
Uživatel
zipiik

lukass71: V principu mas samozrejme pravdu, 3840×2160 je definovany jako 4K UHD, s tim ani uni nic neudela. Stejne tak 8K UHD je definovany 7680 × 4320 (8K DCI je 8192 × 4320). Staci se podivat na tabulku tady [odkaz]

Oznaceni 2K se vaze jen pro digitalni kino (DCI), kde je dane nativni rozliseni 2048 × 1080. [odkaz]

Ostatne spousta novych filmu vydavanych na UHD BR byla masterovana do kin prave pro 2K a pro 4K UHD je upscalovana. Proto je UHD BR spis o barevnem prostoru a HDR nez o rozliseni jako takovem.

uni
Uživatel
uni

Obávám se, že lidé moc nerozlišují DCI a 4K UHD, atd. Zato stačí selský rozum na to, že 4K značí 4000+pixelů v řadě, zatímco UHD je „to filmové/televizní“ a je to „to nové 4K, to je víc než do teď FullHD“. Ale tento telefon nemá 4K rozlišení displeje. Přepíná se zde mezi FullHD a UltraHD. Např. Samsung S8 přepíná mezi 2K (kde a FullHD. Tady značí 2K to, že je v rovině 2000+px, doplněno něčím z druhé roviny, 1080p, 1440p apod., tak by se furt matlalo, je to QHD, ne je to UW-UXGA apod., v tom by se nikdo nevyznal.… Číst vice »

zipiik
Uživatel
zipiik

Jediny, kdo to tu patla ses ty, vsichni ostatni si presne rozliseni precetli v recenzi a zjistili, ze tenhle telefon ma na pixel stejne rozliseni displeje jako ma jejich 4K televize. Muzem tu diskutovat, proc je zarazene UHD mezi 4K, ale to je tak vsechno, cos tim muzem delat. Proste UHD je „4K pro pomer stran 16:9“.

Martinshaman
Uživatel
Martinshaman

Stejné rozlišení nabízí i loňský model Xperia X Premium , Takovy model neexistuje.

Martin
Anonym
Martin
Martinshaman
Uživatel
Martinshaman

Hmm a podívej se do Status a je tam? Cancelled takže asi tak, prostě X Premium neexistuje.

jj
Anonym
jj

je to fake..:) sony zadnou xperii x premium v nabidce nikdy nemelo..:)

uni
Uživatel
uni

Tak ani v této recenzi jsme se nedozvěděli, jak působí a funguje HDR displej, škoda.

lol
Anonym
lol

A naco by Ti to bolo? Ty aj tak na taky telefon nemas, tak sa nestresuj.

uni
Uživatel
uni

A jak se asi mám dozvědět, že na ten telefon chci mít?;)

zipiik
Uživatel
zipiik

uni: neni to iPhone a nebezi na tom iOS, nic pro tebe.

lol
Anonym
lol

uni je „klasik“. Adoruje znacku, na ktoru by si musel zobrat pozicku a splacat ju 4 roky.

trent
Anonym
trent

Tak prave proto ji tak adoruje ze je jenom nesplnitelnym snem. Neznam zadneho majitele iphonu ktery by tu znacku zral az tak jako tenhle majitel lenova :D Nad posteli ma alespon nejake plakaty :D

lukass71
Uživatel
lukass71

„nemožnost zvolit nižší rozlišení displeje“
WTF proc je to zapor? Pokud to ma vydrz dobrou, jak pisete, tak je to prece uplne jedno. Navic, co jsem se tak dival na testy S8, tak ma velmi podobnou vydrz v 1080p modu jako v 1440p…

uni
Uživatel
uni

To se dle mě prakticky nedá změřit. 4K obsah je max tak foto a video. U videa telefon dostane čouda samotným dekódováním videa ve vysokém rozlišení, u fotek by to bylo měřitelné, zobrazování stejné fotky s 4K+ rozlišením na FullHD a UltraHD displejích, zde by bylo zajímavé vědět, jaký je dopad, pravda.

lukass71
Uživatel
lukass71

Souhlasim, proto mi ale vadi, ze je tohle dany jako zapor, je to spis jen takovy nitpicking

jj
Anonym
jj

jeste jsem se nesetkal u sony s modelem xperia x premium?
kdo to psal..:?

Mauik
Uživatel
Mauik

Pouzivam XZ Premium par tyzdnov a tiez som v tom rozliseni mal chaos. Ale pravda je taka, ze nativne vsetko bezi vo full HD a do 4K sa system automaticky prepina pri multimediach.
Matuce to moze byt preto, lebo screenshot hoci aj diallera alebo facebooku ma tiez rozlisenie 4K. Ale pri benchmarkoch testy ukazuju, ze bezia vo full HD.
A nakoniec na internete prave pre to nativne full HD rozlisenie najdete pomerne jednoduche navody ako nastavit permanentne 4K. Prave to skusam druhy den a bateria aj teplota v normale. Len ten dialler je potrebne stiahnut od tretej strany, ten vstavany sa zabuguje.

jarsou
Uživatel
jarsou

Já po měsíci užívání mohu prohlásit, že čtečka prstů funguje perfektně. Jen je třeba si pohrát s nastavením. Na levý prostředníček mám 3 záznamy a na pravý palec jeden. A jen vyjímečně se netrefím. Reakce je okamžitá…. Jinak s recenzí plně souhlasím, žabomyší války o výklad 4k mne nechávají klidným…

jj
Anonym
jj

na podzim jdu do ní…) za me je to jeden z nejlepsich smartu tento rok.. ramecky nevadi :) vzdrz solidni.., spousta veci co konkurence nema.. 4k, 960fps, qnovo ochrana baterie, rychle aktualizace softwaru, stereo, nejlepsi zvuk do sluchatek at uz dratovych nebo bluetooth, vybornou stabilizaci videa a jeho zvuk, rychly system, ctecku na boku pro me nejlepsi varianta a hlavne nadherny design.. nelibi se mi ty cinske zaobleniny

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Souhlas, taky se me Sony libi nez ty dnesni krabicky na mydlo jako S8 apod.Za mne design i HW na jednicku.Cteka na boku je u Sony tez perfektnim resenim oproti uletu ala S8.Skoda, ze chybi bezdratove dobijeni.

Pavel-DC
Uživatel
Pavel-DC

htcjirka: Říká král telefonních šrotů co běží na mizernému systému a tento člověk kritizuje něco, co je diametrálně lepší a hezčí než to vrakoviště modelů Lumia/Microsoft co tento kritik kupí na hromádku a má své sny o telefonech co jsou lepší, hezčí, technologicky vyspělejší, než tupé plastové krabičky co má doma. Další snílek co kritizuje a přitom závidí vše co nemůže mít. Jako UNI a jeho mokrý sen o jablku. ;-)

mposvar
Uživatel
mposvar

Já k Sony třeba u Z1 compact – neskutečná výdrž baterie… 3 dny standart min. i déle.
Naprostá spokojenost – žádné záseky, plynulý os a dobré foto.
Tato značka je velice dobrá a to i Z3 či Z5.
Nevím jak tento model a proto se zájmem budu sledovat další recenze.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Sony umi jak HW, SW, tak i patricne zaujmout.

mposvar
Uživatel
mposvar

Jj, tyto telefony v provedení compact, jsou pro ženy krásné.
Jasná volba pro dlouhou výdrž, plynulost i jako prezent…
Také proto ho máme :-)

Peťa
Anonym
Peťa

Recenze úplně k ničemu! Nic jsem se nedozvěděl! S8 měla měla mega recenzi, kde se věnovali každé pytlovině a vlajková loď od Sony, na podobné HW úrovni (ne li lepší), jen strohé představení a šmitec..

petras
Anonym
petras

Jednoznačnej hnus. Obří rámečky nad a pod displayem. To i moje stará Z1 je má menší. Skleněný záda takže patláme,patláme,leštíme,leštíme. Klepeme se strachy aby mi to nesklouzlo a nespadlo a nerobilo se to. K čemu slow motion na 960sn? Praktické využití? 0! Odladěný systém? No když tam nemáš prakticky žádný zásahy tak nemáš moc co ladit. A po xletech stejně máš chuť ten telefon poslat proti zdi. Protože se samovolně restartuje atd. Bohužel Sony pro mě definitivně ztratilo veškerou atraktivitu. Nepotřebuju bezrámečkový mobily,ale taky nepotřebuju mít naprosto zbytečný megaobří rámečky nad a pod displayem.

Jaroslav Kocůr
Anonym
Jaroslav Kocůr

Nehádejte se zbytečně. Sony je zatím jednička na našem trhu, a věřte mi vím o čem mluvím neboť je používám již několik let. Můj poslední mobil který užívám a jede na stopro je Sony xperia m 5 a tak už mám nárok na novinku a tou samozřejmě bude Sony xperia xz premium – nemohu se už dočkat Váš Jarda