Domů » Bleskovky » Pixely 2 mají další problém: rychlé nabíjení nefunguje při nižších teplotách

Pixely 2 mají další problém: rychlé nabíjení nefunguje při nižších teplotách

Telefony Pixel 2 a Pixel 2 XL od Googlu mají představovat to nejlepší, co může smartphone s Androidem nabídnout. V mnoha ohledech se jim to i daří, například fotografické schopnosti jsou i po několika měsících od vydání stále v podstatě nepřekonané. Pixelům se ale bohužel nevyhnuly ani problémy, Google jich musel v minulosti řešit celou řadu.

Recenze Google Pixel 2 XL: pan Android

Některé Pixely XL měly problém s vypalováním displeje, z jiných se zase ozývaly zvláštní zvuky a někteří uživatelé dostali svůj telefon bez operačního systému. Většina těchto problémů byla následně více či méně vyřešena, ovšem nyní se objevil další.

K telefonu je dodávána 18W nabíječka, plný výkon ovšem není dostupný při nižších teplotách.

Pixely jsou stejně jako ostatní vlajkové lodi jiných výrobců vybaveny technologií rychlého nabíjení, o což se stará 18W nabíječka. Někteří uživatelé si však všimli, že za určitých teplotních podmínek rychlé nabíjení jednoduše nefunguje, ačkoliv telefon samotný zobrazuje, že je rychlonabíjení aktivní.

Kritická hranice se pohybuje okolo 20 °C, což skutečně není nijak extrémně nízká teplota. Pod touto hranicí se telefon nabíjí výkonem sotva dosahujícím 4 W, ačkoliv za jinak stejných podmínek a mírně vyšší teplotě nemá problém dosahovat více než 16 W.

Pixelům se nedaří: Google za rok prodá méně než Apple za týden

Google zatím na stížnosti na oficiálním fóru reagoval pouze tak, že záležitost vyšetřuje.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

4 komentářů

  1. „Kritická hranice se pohybuje okolo 20 °C“ takže telefon můžu nabíjet jen v létě jo, to je docela špatný :D

    • Ty nekdy nabijis na ulici? Nebo mate doma nebo v kancelari 20°C jenom v lete? To by mne pak trapili jine veci nez ze se mobil nabije pomalu :D

  2. Týka sa to Google Pixel 2 XL

  3. Tom, chlapec z paneláku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).