Domů » Bleskovky » Google Pixel 2 XL má další problém: některým uživatelům dorazil bez operačního systému

Google Pixel 2 XL má další problém: některým uživatelům dorazil bez operačního systému

Letošní Pixely se údajně prodávají lépe než ty loňské, od začátku je však doprovází neskutečné množství problémů. Menší z Pixelů lze poměrně snadno ohnout a navíc vydává pištivé a tikavé zvuky, větší model má zase problémy s korektním zobrazováním barev a s vypalováním OLED displeje. A aby toho nebylo málo, někteří uživatelé na síti Reddit nyní reportují, že jim Pixel 2 XL dorazil bez operačního systému.

Na takto postiženém telefonu při pokusu o první nastartování vyskočí tabulka s hláškou „Can’t find valid operating system. The device will not start.” Bohužel jediným řešením je telefon reklamovat. Nejedná se o první případ, který zřejmě zavinila špatná výstupní kontrola, nedávno jednomu zákazníkovi dorazil Pixel 2 XL s povrchovými vadami a štítkem, že zařízení kontrolou kvality neprošlo.

Problémy se smartphony Pixel došly dokonce tak daleko, že advokátní kancelář Girard Gibbs zvažuje, zda nepodá na Google žalobu; zatím je vše ve stádiu sbírání poznatků od nespokojených majitelů Pixelu 2 XL. Stejná advokátní kancelář podala v minulosti žalobu na Motorolu kvůli neplnění slibů zákaznického servisu, a také žalovala LG kvůli bootlooping problému u smartphonů G4 a V10, na který mimochodem „zemřela“ i naše redakční G4.

LG G4 a V10 hromadně umírají: výrobce čelí žalobě uživatelů

Google si je problémy s novými Pixely vědom s slibuje nápravu; co půjde vyřešit softwarově, opraví aktualizací, hardwarové problémy bude řešit záručními opravami. V USA dokonce prodloužil záruku u Pixelů na dva roky, byť standardně je v zámoří obvyklá pouze roční záruka.

Google reaguje na kritiku Pixelů: prodloužená záruka a aktualizace prý vše vyřeší

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
15 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments