Domů » Bleskovky » Google Pixel 2 XL má další problém: některým uživatelům dorazil bez operačního systému

Google Pixel 2 XL má další problém: některým uživatelům dorazil bez operačního systému

Letošní Pixely se údajně prodávají lépe než ty loňské, od začátku je však doprovází neskutečné množství problémů. Menší z Pixelů lze poměrně snadno ohnout a navíc vydává pištivé a tikavé zvuky, větší model má zase problémy s korektním zobrazováním barev a s vypalováním OLED displeje. A aby toho nebylo málo, někteří uživatelé na síti Reddit nyní reportují, že jim Pixel 2 XL dorazil bez operačního systému.

Na takto postiženém telefonu při pokusu o první nastartování vyskočí tabulka s hláškou „Can’t find valid operating system. The device will not start.” Bohužel jediným řešením je telefon reklamovat. Nejedná se o první případ, který zřejmě zavinila špatná výstupní kontrola, nedávno jednomu zákazníkovi dorazil Pixel 2 XL s povrchovými vadami a štítkem, že zařízení kontrolou kvality neprošlo.

Problémy se smartphony Pixel došly dokonce tak daleko, že advokátní kancelář Girard Gibbs zvažuje, zda nepodá na Google žalobu; zatím je vše ve stádiu sbírání poznatků od nespokojených majitelů Pixelu 2 XL. Stejná advokátní kancelář podala v minulosti žalobu na Motorolu kvůli neplnění slibů zákaznického servisu, a také žalovala LG kvůli bootlooping problému u smartphonů G4 a V10, na který mimochodem „zemřela“ i naše redakční G4.

LG G4 a V10 hromadně umírají: výrobce čelí žalobě uživatelů

Google si je problémy s novými Pixely vědom s slibuje nápravu; co půjde vyřešit softwarově, opraví aktualizací, hardwarové problémy bude řešit záručními opravami. V USA dokonce prodloužil záruku u Pixelů na dva roky, byť standardně je v zámoří obvyklá pouze roční záruka.

Google reaguje na kritiku Pixelů: prodloužená záruka a aktualizace prý vše vyřeší

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
imperator
Uživatel
imperator
Offline

Google usudil ze lepsie ziadny nez Android ????????

l0lz
Uživatel
l0lz
Offline

Lol, ???????? ani Google nechcete aby ste používali android