Domů » Bleskovky » Google Pixel 2 XL má další problém: některým uživatelům dorazil bez operačního systému

Google Pixel 2 XL má další problém: některým uživatelům dorazil bez operačního systému

Letošní Pixely se údajně prodávají lépe než ty loňské, od začátku je však doprovází neskutečné množství problémů. Menší z Pixelů lze poměrně snadno ohnout a navíc vydává pištivé a tikavé zvuky, větší model má zase problémy s korektním zobrazováním barev a s vypalováním OLED displeje. A aby toho nebylo málo, někteří uživatelé na síti Reddit nyní reportují, že jim Pixel 2 XL dorazil bez operačního systému.

Na takto postiženém telefonu při pokusu o první nastartování vyskočí tabulka s hláškou „Can’t find valid operating system. The device will not start.” Bohužel jediným řešením je telefon reklamovat. Nejedná se o první případ, který zřejmě zavinila špatná výstupní kontrola, nedávno jednomu zákazníkovi dorazil Pixel 2 XL s povrchovými vadami a štítkem, že zařízení kontrolou kvality neprošlo.

Problémy se smartphony Pixel došly dokonce tak daleko, že advokátní kancelář Girard Gibbs zvažuje, zda nepodá na Google žalobu; zatím je vše ve stádiu sbírání poznatků od nespokojených majitelů Pixelu 2 XL. Stejná advokátní kancelář podala v minulosti žalobu na Motorolu kvůli neplnění slibů zákaznického servisu, a také žalovala LG kvůli bootlooping problému u smartphonů G4 a V10, na který mimochodem „zemřela“ i naše redakční G4.

LG G4 a V10 hromadně umírají: výrobce čelí žalobě uživatelů

Google si je problémy s novými Pixely vědom s slibuje nápravu; co půjde vyřešit softwarově, opraví aktualizací, hardwarové problémy bude řešit záručními opravami. V USA dokonce prodloužil záruku u Pixelů na dva roky, byť standardně je v zámoří obvyklá pouze roční záruka.

Google reaguje na kritiku Pixelů: prodloužená záruka a aktualizace prý vše vyřeší

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. Google usudil ze lepsie ziadny nez Android ????????

 2. Lol, ???????? ani Google nechcete aby ste používali android

 3. Ja bych tam nainstaloval mobilni Windows.Pak ty mozna bezelo. ????????

 4. Tak čistý android si představuju trošku jinak, než google :-D

 5. Na ten počet vyrobených zařízení je těch vadných jen směšný zlomek. Pokud to vyřeší výměna nebo oprava v záruce, tak nevidím problém. Tohle se stává každému výrobci, jen nafouklá bublina a hledání senzace tam, kde není.

  • Omlouvat evidentní zmetky ve výrobě a špatnou výstupní kontrolu? Dělá to takhle bohužel většina výrobců, ale dokud bude postoj takový, jako máš ty, těžko se dočkáme nějaké změny…

  • Já nikde nic neomlouvám. Samozřejmě, že je to špatně, ale zase není potřeba dělat z těch pár vadných kusů takovou vědu, kor když se k tomu Google staví čelem a vše napraví.

 6. Shepii a ktoremu kazdemu vyrobcovi sa este stalo, ze predaval telefony bez operacneho stystemu?

  • Každému výrobci se stává, že dá na trh vadná zařízení. Nic konkrétního, reakce na celkové zveličování situace okolo nových Pixelů.

 7. shepii
  To je pravda hele, toto se stává, ale pustit telefon bez OS, nebo s poškozeným zavaděčem u nového přístroje, tohle si nepamatuji.
  Ten OS tam patrně flashnouty bude, jen nejde zavést, takže je to prast jako uhod.
  Pro LG který pixely pro google vyrábí to není dobrá vizitka….usoechali tona výstupní kontrolu viz. ty ostatní potíže, dost flakaji.

  • Já si podobnou situaci také nepamatuji, ale to už tak bývá, že každá další vada je nová. Byly tu problémy s praskáním, ohýbáním, atd, atd.., které tu dříve také nebyly.

 8. Všechno je jednou poprvé a vše zle je pro něco dobré.
  Google to nedělá dobře jméno navíc když si od letošních pixelů, po loňském neúspěchu hodně slibovali.
  Jednak se k problémů postavili čelem (Apple viz ohýbání za které si ale někteří mohli sami, nebo antenagate už tak hodný nebyl) a hlavně si to propříště ohlidaji na výrobu více dohlédnou, nebo ji svěří někomu jinému.
  Pixely mělo snad vyrábět HTC které Google nějakou dobu, zčásti vlastní, ale nakonec ji svěřili LG.
  Mimochodem i mobilní divizi LG se nemluví právě dobře…..prý jsou ve vysoké ztrátě, ale mohou sinuabto sami.
  Jeden čas byli téměř na dně, pak se odrazili nahoru, aby je zase stáhly zpátky problémy HW rázu, bootlop a teď tohle….není to pro ně vůbec dobrá vizitka, celkem by mě zajímalo koho si k výrobě najímají, něco mi říká že jen Foxconn to asii nebude.

 9. Marek Studnicka

  Proboha-At u Googlu na Výstupní kontrole přestanou Chlastat-Haha-To je k Pobavení-Ach JO

 10. Spíš na výstupní kontrole nějakého smluvního výrobce Foxconn a podobně.
  Chkastem to nebude, spíš tím že ti Číňani makaji xx hodin dnes a denně na směny pracovní podmínky v těch provozech jsou známé.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).