Cena:

LG G4 a V10 hromadně umírají: výrobce čelí žalobě uživatelů

Smartphony LG G4 a V10 trpí hardwarovou chybou, která zcela bez jakéhokoliv předchozího upozornění najednou způsobí vypnutí telefonu a jeho nekonečnou snahu o nové spuštění, které je však pokaždé zastaveno restartem. Tento tzv. bootloop bohužel nelze nijak opravit a jedinou cestou je reklamace telefonu.

g4v10

Že k této situaci dochází, je známo více než rok, potvrdit ji můžeme z vlastní zkušenosti s naší redakční G4, která se odporoučela do křemíkového nebe loni v srpnu. V USA se našlo větší množství nespokojených uživatelů (jsou hlasití zejména na sítích TwitterRedditYouTube), což vyústilo v hromadnou žalobu podanou u federálního kalifornského soudu. Podle ní LG o problému s bootloopem ví, přiznává ji, přesto nepodniklo žádná nápravná opatření. Korejský výrobce vyměňuje pouze kusy, na něž se vztahuje záruční oprava, bohužel stejná chyba provází i telefony po výměně.Nepřehlédněte

Recenze LG G4: Nenápadně zakřivená dokonalost

V žalobě navíc stojí, že přestože LG problém přiznalo, nadále pokračovalo v produkci, aniž by byla chyba odstraněna. Žalující po LG požadují adekvátní nápravu, a to nejen u přístrojů v záruce, ale i mimo ni (v USA je standardně pouze jeden rok). Ideálním řešením má být hromadná svolávací akce a výměna všech přístrojů za nedefektní kusy. Kromě LG G4 a V10 se s bootloop problémem potýkal i smartphone Nexus 5x, který rovněž pochází od LG a má se jmenovanými modely velmi podobnou konfiguraci (více informací).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.