Domů » Bleskovky » Aktualizace na Android 7.0 vám může znefunkčnit Nexus 5X. Jde o chybu hardware?

Aktualizace na Android 7.0 vám může znefunkčnit Nexus 5X. Jde o chybu hardware?

Aktualizace nového operačního systému Android 7.0 Nougat jsou v plném proudu, ale jak se nyní ukazuje, nejnovější verze systému s novými funkcemi některým majitelům telefonu Nexus 5X (recenze) způsobuje spíše vrásky na čele. Nemalý počet uživatelů si na sociálních sítích a diskuzních fórech stěžuje na tzv. bootloop, který se po aktualizaci na jejich smartphonu objevil.

Podle posledních informací se nemusí závada projevit ihned, ale může se ukázat v průběhu několika následujících hodin či dnů. K celé záležitosti se stihl vyjádřit i samotný Google, který tvrdí, že je na vině blíže nespecifikovaný hardwarový problém a všem zákazníkům s nefunkčním telefonem doporučuje zařízení reklamovat.

3ea_img04

U malého počtu uživatelů Nexusu 5X evidujeme problémy s bootloopem. Situaci nadále prošetřujeme a v současné době nevíme, co problém způsobuje – jedná se pravděpodobně o chybu hardwaru. Těm z vás, kteří máte se svým telefonem problémy, doporučujeme reklamaci zařízení u vašeho prodejce“ napsal Orrin, zaměstnanec společnosti Google.

Zkušenější uživatelé chytrých telefonů hlásí, že prozatimní opravou je vrácení se zpět na předchozí verzi Androidu. Ti méně zkušení jsou ovšem ze situace rozhořčeni, protože jim aktualizace, která měla přinést lepší stabilitu systému a nové funkce, znefunkčnila přístroj.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

3 komentáře

  1. SLOVovca (neregistrovaný)

    LG …. LG G4 – u některých serií také bootloop, LG mění kus za kus.

  2. Zdravím taky jsem si koupil nedávno LG V10 a ted čtu že jsou poruchoví co stím

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).