TOPlist

Pixel 2 XL má problémy s vypalováním displeje, Google zahajuje šetření

OLED displeje mají tu nepříjemnou vlastnost, že pokud je na nich dlouze zobrazen neměnný obsah, může se po čase do displeje vypálit. Tento defekt není zpravidla poznat hned, ale až po mnoha měsících / letech v situaci, kdy necháte na displeji zobrazit jednobarevnou plochu. Nejrychleji OLED displeje „odchází“ u telefonů vystavených na pultech obchodů, kde displeje se statickým obrazem svítí celé dny.

Stavový řádek vypálený do displeje Samsungu Galaxy S7 edge

Bohužel jak zjistil redaktor serveru AndroidCentral Alex Dobie u nedávno představeného smartphonu Google Pixel 2 XL může dojít k vypálení obrazu do displeje výrazně dříve, údajně už po sedmi dnech normálního používání. Pixel 2 XL používá POLED displej od LG, jako první se do něj nesmazatelně vepsal spodní řádek s ovládacími tlačítky.

Redakce AndroidCentral již tento problém reportovala společnosti Google a ta ve své odpovědi nejprve vychválila technologické parametry použitého panelu, stejně tak i rozsáhlé testy kvality, avšak problém nebere na lehkou váhu a zahajuje vyšetřování. Alex Dobie také uvádí, že displej menšího Pixelu 2 po týdnu testování stejnými neduhy netrpí.

Nutno podotknout, že se nejedná o první problémy s displejem tohoto telefonu, hned po zahájení prodejů si začali čerství majitelé na síti Reddit stěžovat na tlumené a podsaturované barvy, modrý nádech a zrnité obrázky při scrollování webovými stránkami. Google tyto problémy okomentoval tím, že se u Pixelů snažil vyladit maximálně přirozené a přesné ztvárnění barev, avšak uživatelé jsou zvyklí na živější obraz. Z tohoto důvodu by měla v budoucnu přijít aktualizace, která přidá do systému další možnosti pro nastavení vyvážení barev.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku