Domů » Bleskovky » Letošní Pixely se topí v problémech, menší z nich vydává zvláštní zvuky

Letošní Pixely se topí v problémech, menší z nich vydává zvláštní zvuky

V USA se začala prodávat druhá generace smartphonů Google Pixel, avšak první dojmy z nich jsou zatím velmi rozpačité. U Pixelu 2 XL Google řeší potíže s displejem, a to jak s jeho barevným nastavením, tak především s jeho brzkým vypalováním (více informací), menší Pixel jde zase snadno ohnout a poškrábat (více informací). Tím však problémy zdá se nekončí.

První majitelé menšího z Pixelů si totiž začali hromadně stěžovat na neobvyklé zvuky, které jejich telefon v odemknutém stavu vydává – popisují je jako klikání a vysokofrekvenční pištění. Google zahajuje šetření tohoto problému a tvrdí, že postihuje pouze malé procento uživatelů, stížností je však na fóru Google poměrně hodně, takže se zřejmě nebude jednat o ojedinělý problém několika kusů. Podle uživatelů by klikání mělo vyřešit vypnutí NFC, zatímco pištění má podle některých zmizet při zapnutí svítidla. Snad se Googlu podaří tyto nežádoucí zvuky odstranit v některé z příštích aktualizací.

Kromě toho by si měl Google u svých Pixelů lépe hlídat kontrolu kvality – uživatel sítě Reddit s nickem dpezet si objednal menší model, který skutečně obdržel, avšak byl označen proužkem s oznámením, že zařízení neprošlo kontrolou kvality z důvodu kosmetických vad. V dlouhé diskuzi pod jeho příspěvkem se však neozval nikdo jiný se stejným problémem, a zřejmě se tak jedná o ojedinělé selhání, za které se navíc Google omluvil a slíbil nešťastnému majiteli nový přístroj a kredit 10 USD do obchodu Google Play.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments