Domů » Bleskovky » Letošní Pixely se topí v problémech, menší z nich vydává zvláštní zvuky

Letošní Pixely se topí v problémech, menší z nich vydává zvláštní zvuky

V USA se začala prodávat druhá generace smartphonů Google Pixel, avšak první dojmy z nich jsou zatím velmi rozpačité. U Pixelu 2 XL Google řeší potíže s displejem, a to jak s jeho barevným nastavením, tak především s jeho brzkým vypalováním (více informací), menší Pixel jde zase snadno ohnout a poškrábat (více informací). Tím však problémy zdá se nekončí.

První majitelé menšího z Pixelů si totiž začali hromadně stěžovat na neobvyklé zvuky, které jejich telefon v odemknutém stavu vydává – popisují je jako klikání a vysokofrekvenční pištění. Google zahajuje šetření tohoto problému a tvrdí, že postihuje pouze malé procento uživatelů, stížností je však na fóru Google poměrně hodně, takže se zřejmě nebude jednat o ojedinělý problém několika kusů. Podle uživatelů by klikání mělo vyřešit vypnutí NFC, zatímco pištění má podle některých zmizet při zapnutí svítidla. Snad se Googlu podaří tyto nežádoucí zvuky odstranit v některé z příštích aktualizací.

Kromě toho by si měl Google u svých Pixelů lépe hlídat kontrolu kvality – uživatel sítě Reddit s nickem dpezet si objednal menší model, který skutečně obdržel, avšak byl označen proužkem s oznámením, že zařízení neprošlo kontrolou kvality z důvodu kosmetických vad. V dlouhé diskuzi pod jeho příspěvkem se však neozval nikdo jiný se stejným problémem, a zřejmě se tak jedná o ojedinělé selhání, za které se navíc Google omluvil a slíbil nešťastnému majiteli nový přístroj a kredit 10 USD do obchodu Google Play.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Pixely koukám slušně dohání v kvalitě iPhony.. ???????? A také čím vyšší cena, tím větší krám.

 2. Aha něco smysluplnějšího by jsi neměl?
  Nebyl.jsintonnahodounty kdo rozdával řady která seriál Lumír se povedla a která stojí za starou bačkorku????
  Umíš jen kopat vid, na víc se příště nemůžeš.
  Bolístky prvních kusů série se nevyhýbají žádnému výrobci, ms s hw od foxconnu ne, to ale teď nezmínis,protože tady je příležitost si kopnout do tebou tolik nenáviděného google.
  Jsi prschprosty ubožák a hňup v nažehlené flanelové kosilce…..doufám že se nebudeš nadále množit.

 3. Hm,co by člověk chtěl za ty prachy.

  • Za 800€ by si chcel fungujuci telefon ? Si normalny ? Zabudni .. :D

  • Nyny
   Rozumím ti jak jsi to myslel ale i tak, krucinál za ty peníze bych čekal i v první serii bezchybnost, předpokládám že google řeší reklamace výměnou kus/kus a vletí na výrobce letošních pixelů…kdo je pro něj vlastně dělá uplně mi to vypadlo?

 4. Nepochopim preco nemazu komentare od Petr2, ktory v kazdom druhom len niekoho uraza a nic ine a naopak mazu komentare ktore su k teme, alebo reaguju nato co je povedane.

 5. Je vidět že Druhou pulku 2017 nikdo smartphone bez velkých chyb neuvedl.

  [odkaz] I LG V30 to postihlo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).