Google Pixel 2 v testu odolnosti: snadno jej poškrábete i ohnete

Máte rádi kovové telefony, které v ruce chladí a dávají uživateli dobrý pocit z bytelného zařízení? V tom případě si nekupujte Google Pixel 2. Alespoň takto zní doporučení youtubera JerryRigEverything, který podrobil Pixel 2 svému standardnímu trojtestu.

Pixel 2 Durability Test! - Scratch and BEND tested...

Pixel 2 má čelní plochu krytou sklem Gorilla Glass 5. generace, což znamená odolnost vůči poškrábání předměty o Mohsově tvrdosti 5 a nižší; „šestkový“ hrot už se do displeje bez potíží podepíše. Ochranné sklo kryje i čočky obou fotoaparátů, takže ty byste si také při běžném používání poškrábat neměli. Potíž však nastane u zad a boků zařízení.

Google u zad opět vsadil na skleněnou horní a kovovou spodní část, tu však navíc opatřil povlakem, který nazývá Premium Hybrid Coating. Tento povlak sice do rukou tolik nestudí, zároveň je však měkčí, což znamená jeho snadnější poškrábání a v nejhorším případě i odloupnutí z kovového těla. Stejným povlakem jsou opatřena i postranní tlačítka a dokonce i čtečka otisků prstů, která však po poškrábání přestává fungovat. Pixel 2 je vybaven OLED displejem, který má bohužel tu vlastnost, že mu po kontaktu s ohněm (zhruba po 15 vteřinách) zbělají pixely a do původního stavu už se nevrátí.

A aby těch nedostatků nebylo málo, v testu na odolnost vůči ohybu došlo k prasknutí obvodového rámu telefonu v oblasti plastového anténního předělu, čímž pochopitelně došlo i k porušení voděodolnosti. Pokud tedy máte v plánu si Google Pixel 2 koupit, patrně bude rozumné zauvažovat i o nějakém ochranném pouzdře.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku