Domů » Bleskovky » Google Pixel 2 v testu odolnosti: snadno jej poškrábete i ohnete

Google Pixel 2 v testu odolnosti: snadno jej poškrábete i ohnete

Máte rádi kovové telefony, které v ruce chladí a dávají uživateli dobrý pocit z bytelného zařízení? V tom případě si nekupujte Google Pixel 2. Alespoň takto zní doporučení youtubera JerryRigEverything, který podrobil Pixel 2 svému standardnímu trojtestu.

Pixel 2 Durability Test! - Scratch and BEND tested...

Pixel 2 má čelní plochu krytou sklem Gorilla Glass 5. generace, což znamená odolnost vůči poškrábání předměty o Mohsově tvrdosti 5 a nižší; „šestkový“ hrot už se do displeje bez potíží podepíše. Ochranné sklo kryje i čočky obou fotoaparátů, takže ty byste si také při běžném používání poškrábat neměli. Potíž však nastane u zad a boků zařízení.

Google u zad opět vsadil na skleněnou horní a kovovou spodní část, tu však navíc opatřil povlakem, který nazývá Premium Hybrid Coating. Tento povlak sice do rukou tolik nestudí, zároveň je však měkčí, což znamená jeho snadnější poškrábání a v nejhorším případě i odloupnutí z kovového těla. Stejným povlakem jsou opatřena i postranní tlačítka a dokonce i čtečka otisků prstů, která však po poškrábání přestává fungovat. Pixel 2 je vybaven OLED displejem, který má bohužel tu vlastnost, že mu po kontaktu s ohněm (zhruba po 15 vteřinách) zbělají pixely a do původního stavu už se nevrátí.

A aby těch nedostatků nebylo málo, v testu na odolnost vůči ohybu došlo k prasknutí obvodového rámu telefonu v oblasti plastového anténního předělu, čímž pochopitelně došlo i k porušení voděodolnosti. Pokud tedy máte v plánu si Google Pixel 2 koupit, patrně bude rozumné zauvažovat i o nějakém ochranném pouzdře.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

31 komentářů

 1. Zlatý Galaxy S8 :)

 2. Dalo sa to cakat od tohto smartphonu…

  • 3x denně rýpu nožem do mobilu, většinou hned jak se probudím. Místo snídaně opaluji displej hořákem a nakonec ho děti ohýbají pro zábavu. A jinak vše v pořádku …

  • Ano pane Petře, to jsme na tom úplně stejně, já ještě sem tam někdy i telefonuji. Někteří lidi prostě hledají, jak se co nejsnáze živit a tak vytváří hlupoty a ovečky jim to čtením žerou. Jiný smysl to nemá!

  • Petr: +1
   Také se takhle standartně chovám ke svému telefonu, navíc na něj nechám dupnout manželku podpatkem.

  • Proč hned rýpat nožem, co občas let telefonu na zem-asfalt, beton,…?:)

 3. Tak to poškrabanie je bežné asi u úplne každého mobilu. Ovšem to ohnutie išlo až príliš ľahko. Toto by som za problém určite považoval. Zlá konštrukcia.

 4. Pixely majú oveľa väčší problém. Údajne extrémne rýchle vypaľovanie displeja.

  • Ty nové nebo ty staré? Nějaký zdroj? O tohle se docela zajímám a i když to považuji třeba u Samsungu za „překonanou“ věc (rozuměj neprojeví se do dvou let při běžném uživání a pokud nenaviguji), tak vím, že první pixely i dříve všechny amoled nexusy na toto trpěly a proto jsem si je odmítal za tu cenu koupit, kor když to u nás není ani pořádně kde opravit.
   Tohle je prostě průser nastupujících amoledů. Dneska bych nekoupil telefon s amoledem jinde než od samsungu, ti si na to aspoň dávají pozor (rok a půl zkušenost s S7, telefon byl pořád OK, ani žádná degradace)

  • Tie nové.
   [odkaz]

  • První na ráně jsou ty praštěné systémové lišty. Zvláště spodní.

  • uni: Však neboj, iPhone X to čeká taky.

  • Samsung má nádherné displeje, to ano. Ale nastupující amoledy? Nokia je používala od prvních dotykáčů a byli perfektní. Jinak u lumie 925 s amoledem se mi vypálila po roce a půl lišta u webu. Moje chyba. 100% času jsem měl nastaveno nejvyšší úroveň jasu. Nyní 20 měsíců lumia 950 na střední úroveň jasu žádný problém.

  • „Moje chyba. 100% času jsem měl nastaveno nejvyšší úroveň jasu.“

   Preco tvoja chyba? Snad chyba shitneho amoledu ne? To uz je co aby som nemohol vyuzit potencial daneho produktu (amoledu).

  • Petr: Ty nastupující amoledy bylo spíš myšleno jak zvětšující se penetrace těchto displejů na trhu, kdy výrobci kteří spoléhali na IPS postupně přecházejí na amoled, ať už třeba LG, Apple, Asus nebo i nově Huawei. A že se dokáže vypálit každý je prostě obecná věc daná technologií.
   A zrovna ta 925 měla displej absolutně tragický, telefon se mi celkově velice líbil, ale když jsem se na to díval vedle mé 920 s IPS, tak se mi chtělo zvracet. Až 930 a 950 řady měly použitelné barevné naladění.

 5. Svět je jeblý.
  Auto stojí půl miliónu, milión, dva nebo víc a nikoho nepřekvapí, že jeho lak lze poškrábat čepelí lámacího nože, ohnout plech, kladívkem rozbít sklo nebo ostrým předmětem poškrábat výplně interiéru.

  • Ale tady jde o to, že smartphone používáš jinak. Čelní sklo osobního auta těžko poškrábeš klíči v kapse, atd.. Zkrátka smartphone přijde s ostrými předměty do styku skoro denně, v kapse s mincemi… Neříkám, že to takhle praktikuje každý, ale pro ty uživatele, kteří ano, se výsledky těchto testů hodí. Pro někoho je odolnost základ, proto vznikají smartphony jako CAT, nebo Evolve.

  • Proč nosíte telefon ve stejné kapse s klíči, mincemi nebo ostrými předměty? Dáváte si snad i RG4 do postele?

  • Nenosím, jen jsem psal, že jsou takoví uživatelé.

 6. velkylagdroidista

  Když si koupím kovový telefon tak obvykle je jeden z důvodu, abych v ruce cítil ten typický kovový chlad a po pádu na zem nic neprasklo, nevidím důvod proč přes to napatlat jakousi plastovou hmotu, která veškeré výhody kovu zničí.
  Druha věc – spolu se hnusným designem, chybějící voděodolností, bez karet je tohle sotva prodejné. Přesně jak říká na konci autor videa, tohle by mělo ukazovat otevřenost Androidu a ne jít filozofií Applu.

  • Ono vše má dvě strany mince že:) Tam kde ty obdivuješ chlad mě štve teplo při zátěži:)

  • velkylagdroidista

   Když to nemá Snapdragon 810 tak to teplo obvykle není nijak výrazné :)

  • QC801 a je dost výrazné:) A není důvod si myslet, že 805 je na tom jinak. 810 sám zmiňuješ. Jak je na tom 820/835 nevím, ale nemyslím si, že by to mělo být nějak diametrálně odlišné.

  • uni ale z tvého nákupu lenova nelze obecně vyvodit, že se 801 přehrívá. Lenovo je šmejd.

  • Jan (neregistrovaný): Nikdo tu nehovoří o přehřívání (tedy throttling). Jen o teplotě. Někomu vadí studený povrch, někomu (mě) výrazně teplý, někomu je to úplně jedno. Téma je zahřátí, ne přehřátí.

  • velkylagdroidista

   Já neměl nikdy problém s teplotou QC801 v kovovém HTC M8. Nikdy se nestalo, že by se telefon nepříjemně zahříval. QC810 v M9 to ano, to byla celkem síla hlavně v létě, ale ten procesor měl obecně problémy s teplotou.
   Je to subjektivní, ale kov by měl zůstat kovem, aspoň by měl Google nějakou výjimečnost, když jsou už skoro všechny telefony kovové. Dát tam „poplastovaný kov“ na telefon za 20 tisíc je vážně divný nápad.

  • velkylagdroidista

   Oprava chtěl jsem napsat – všechny telefony SKLENĚNÉ

 7. Tak snad do Google koupil ten druhý tým :)

 8. Bývalý Androiďák

  Od Android odpad mobilu sa to dalo čakať.

 9. Tak plastová lumia 950 xl taký problem nemala. Ked sa škrabka tak sa vymenil cely kryt. ???? a aj v ohybe bola pevnejsia

 10. Dobrej papírák..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).