Domů » Bleskovky » Google Pixel 2 v testu odolnosti: snadno jej poškrábete i ohnete

Google Pixel 2 v testu odolnosti: snadno jej poškrábete i ohnete

Máte rádi kovové telefony, které v ruce chladí a dávají uživateli dobrý pocit z bytelného zařízení? V tom případě si nekupujte Google Pixel 2. Alespoň takto zní doporučení youtubera JerryRigEverything, který podrobil Pixel 2 svému standardnímu trojtestu.

Pixel 2 má čelní plochu krytou sklem Gorilla Glass 5. generace, což znamená odolnost vůči poškrábání předměty o Mohsově tvrdosti 5 a nižší; „šestkový“ hrot už se do displeje bez potíží podepíše. Ochranné sklo kryje i čočky obou fotoaparátů, takže ty byste si také při běžném používání poškrábat neměli. Potíž však nastane u zad a boků zařízení.

Google u zad opět vsadil na skleněnou horní a kovovou spodní část, tu však navíc opatřil povlakem, který nazývá Premium Hybrid Coating. Tento povlak sice do rukou tolik nestudí, zároveň je však měkčí, což znamená jeho snadnější poškrábání a v nejhorším případě i odloupnutí z kovového těla. Stejným povlakem jsou opatřena i postranní tlačítka a dokonce i čtečka otisků prstů, která však po poškrábání přestává fungovat. Pixel 2 je vybaven OLED displejem, který má bohužel tu vlastnost, že mu po kontaktu s ohněm (zhruba po 15 vteřinách) zbělají pixely a do původního stavu už se nevrátí.

A aby těch nedostatků nebylo málo, v testu na odolnost vůči ohybu došlo k prasknutí obvodového rámu telefonu v oblasti plastového anténního předělu, čímž pochopitelně došlo i k porušení voděodolnosti. Pokud tedy máte v plánu si Google Pixel 2 koupit, patrně bude rozumné zauvažovat i o nějakém ochranném pouzdře.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
McVitas
Anonym
McVitas
Offline

Zlatý Galaxy S8 :)

Marque
Anonym
Marque
Offline

Dalo sa to cakat od tohto smartphonu…

Todi
Uživatel
Todi
Offline

3x denně rýpu nožem do mobilu, většinou hned jak se probudím. Místo snídaně opaluji displej hořákem a nakonec ho děti ohýbají pro zábavu. A jinak vše v pořádku …

skacelp
Anonym
skacelp
Offline

Ano pane Petře, to jsme na tom úplně stejně, já ještě sem tam někdy i telefonuji. Někteří lidi prostě hledají, jak se co nejsnáze živit a tak vytváří hlupoty a ovečky jim to čtením žerou. Jiný smysl to nemá!

SLOVovca
Anonym
SLOVovca
Offline

Petr: +1
Také se takhle standartně chovám ke svému telefonu, navíc na něj nechám dupnout manželku podpatkem.

uni
Uživatel
uni
Offline

Proč hned rýpat nožem, co občas let telefonu na zem-asfalt, beton,…?:)