Domů » Bleskovky » Google reaguje na kritiku Pixelů: prodloužená záruka a aktualizace prý vše vyřeší

Google reaguje na kritiku Pixelů: prodloužená záruka a aktualizace prý vše vyřeší

Nedávno jsme informovali o problémech, které pronásledují prémiové smartphony Pixel 2 a Pixel 2 XL od Googlu. U většího Pixelu 2 XL se vypaluje displej a menší zase vydává podivné cvakavé zvuky a vysokofrekvenční pištění. Ačkoliv někteří uživatelé volali po stažení obou smartphonů, řešení bude pravděpodobně méně dramatické.

Google slíbil update, dočasné řešení je vypnout NFC

Otravné zvuky produkované Pixelem 2 má podle Googlu na svědomí především NFC čip a v následujících týdnech přijde řešení v podobě softwarové aktualizace. Dočasným řešením je pak dle slov technické podpory vypnutí NFC v nastavení. Závada je prý jen kosmetická a nemá žádný dopad na výkon či životnost telefonu.

Vypálená softwarová tlačítka

Vypalování displeje u Pixelu 2 XL Google pak ze stolu smetl v podstatě úplně, prý se jedná o standardní součást OLED displejů a situace je porovnatelná s ostatními smartphony s tímto typem displeje. Prý ale do nadcházejících aktualizací zahrne další prvky pro zvýšení životnosti displeje. Vstřícným krokem k zákazníkům je pak rozšíření záruky na dva roky. Ta je sice pro naše končiny automatická, ale zejména pro americké zákazníky to znamená jakési ubezpečení, že si je Google svým výrobkem natolik jist, že se nebojí za něj tímto způsobem ručit.

Tip: Podrobné parametry Google Pixel 2 a Pixel 2 XL  (včetně srovnávače) najdete v našem katalogu smartphonů.

Faktem je, že vypalování displeje skutečně není u Pixelů pravděpodobně tak dramatické, jak to zpočátku vypadalo. Netýká se ve stejné míře všech přístrojů, vidět je v podstatě pouze na šedivém pozadí a dle některých po chvíli zásadně zeslábne či zcela zmizí.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments