Pixel 7 Pro na nových obrázcích. Velké změny nečekejte

Pixel 6 Pro 5

Loňské smartphony Pixel 6 a 6 Pro příjemně překvapily – po letech přešlapování Google konečně našel ten správný recept na technologicky vyspělá zařízení s elegantním designem. Ve stejném duchu bude pokračovat i letos s modelovou řadou Pixel 7. Na jaká vylepšení se můžeme těšit?

Pixel 7 Pro: design se příliš měnit nebude

V minulém týdnu se na internetu objevily první obrázky Pixelu 7 Pro, pravděpodobně založené na trojrozměrných CAD schématech pro výrobce příslušenství. Designér Parvez Khan alias Technizio Concept stejná schémata použil znovu pro vytvoření vlastní série barevných renderů.

Z obrázků je patrné, že design se mezigeneračně příliš měnit nebude, podobné ostatně mají být i celkové rozměry. Lišit se příliš nemá ani vystupující fotomodul přes celou šířku zad, který se opět stane domovem pro trojici kamer: klasickou, širokoúhlou a periskopickou přibližovací. Oproti původním renderům od @onleaks se nezdá, že by měl fotomodul být pevnou součástí blízko ležícího rámečku, zato první dvě jmenované kamerky by měly být propojené oválným průhledem.

Pixel 7 Pro si patrně ponechá 6,7” OLED displej s mírným postranním zakřivením a integrovanou čtečkou otisků prstů. Bezpochyby také nepřijdeme o voděodolnost, bezdrátové nabíjení a další položky, na které jsme u Pixelů zvyklí.

Pravděpodobně největší mezigenerační posun tak způsobí čipset Tensor druhé generace, o němž ale zatím ještě nic nevíme. Google jej pravděpodobně stejně jako loni poodhalí někdy o letních prázdninách, zatímco samotných Pixelů bychom se měli dočkat tradičně v říjnu.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku