Domů » Bleskovky » Google Pixel 6 v prvních benchmarcích. Vyrovná se Tensor současným top modelům?

Google Pixel 6 v prvních benchmarcích. Vyrovná se Tensor současným top modelům?

Google v minulém týdnu představil novou generaci smartphonů Pixel, která láká nejen na atraktivní design a perfektní výbavu, ale především na čipset Tensor z vlastní zahrádky. Google při letní předpremiéře svého mobilního procesoru vychvaloval výkon a schopnosti umělé inteligence, ovšem samotnou konfigurací se nijak nechlubil. To pochopitelně probudilo domněnky, že to s jeho výkonem možná až tak slavné nebude. Jaká je skutečnost, napovídají první benchmarky.

Google Tensor na nejlepší konkurenci nestačí, ale…

Google Tensor má především poměrně neobvyklé složení procesorové jednotky 2 + 2 + 4 namísto obvyklejšího 1 + 3 + 4. Díky použití dvou „supervýkonných“ jader by mohl Tensor přeskákat veškerou konkurenci, bohužel však Google vsadil na starší návrhy Cortex-X1 a Cortex-A76 a navíc jim přidělil nižší takty, než je jejich maximum. S novějšími jádry Cortex-X2 a Cortex-A78 by Tensor patrně hrál nejvyšší ligu, takto bohužel za svou nejbližší konkurencí polyká prach.

Tensor

V benchmarku Geekbench Tensor získává okolo 1030–1040 bodů na jedno jádro a zhruba 2 800–2 900 bodů při zapojení všech osmi jader. Pokud se podíváme na herní smartphone Black Shark 4 Pro, dostáváme se na čísla 1116 a 3741, v případě jarního Samsungu Galaxy S21 Ultra pak na 1055, respektive 3302 bodů. A to ještě neznáme spotřebu při zátěži, ve které by se mohla projevit „hladovost“ jader Cortex-X1.

Jestliže v procesorovém výkonu nové Pixely lehce ztrácejí, v grafickém výkonu vykazují slušné výsledky. Jejich čip Mali-G78 MP20 si v benchmarku 3D Mark Wildlife vysloužil bodové hodnocení převyšující 2000 bodů, čímž předběhl jak Exynos 2100, tak Snapdragon 888 v Galaxy S21 Ultra.

tensor 5

Zdá se tedy, že Google s pomocí Samsungu „namíchal“ velmi zajímavý čipset, který může i díky optimalizacím pro vlastní operační systém podávat v nových Pixelech skvělé a vyrovnané výkony.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).