Domů » Bleskovky » Google Pixel 6 Pro zaujal v testu DxOMark: špička je na dosah

Google Pixel 6 Pro zaujal v testu DxOMark: špička je na dosah

Letošní generace smartphonů Google Pixel 6 velmi překvapila, minimálně na papíře se jedná o velmi dobře vybavené telefony, které nemají žádnou viditelnou slabinu. Teprve testy ale ukáží, jak si nové Pixely vedou v reálném životě. Jeden takový provedla redakce DxOMark, aby odhalila, jak si vedou fotoaparáty vybavenějšího modelu Pixel 6 Pro.

Pixel 6 Pro: k nejlepším chybí už jen krůček

Google Pixel 6 Pro disponuje univerzální sestavou fotoaparátů, kromě základního snímače má ve výbavě širokoúhlou kameru a teleskopický teleobjektiv. Obraz ze všech tří snímačů zpracovává obrazový procesor ve vlastním čipsetu Google Tensor opírající se o umělou inteligenci. Předpoklady má tedy Pixel 6 Pro velmi dobré, což potvrdil i samotný test.

Pixel 6 1

V něm Pixel předvedl, že umí vykreslovat velmi detailní snímky a video za jasného světla i v interiéru, dokáže si dobře poradit se stíny a kontrastem, umí zachytit přesné barvy, rychle ostřit, slušně „zoomovat“ a efektivně stabilizovat video.

Hardwarové parametry Google Pixel 6 Pro
Systém: Android 12
Rozměry: 163,9 x 75,9 x 8,9 mm, Hmotnost: 210 gramů
Čipset: Google Tensor, octa-core, 2x 2,8 GHz ARM-Cortex, 2x 2,25 GHz Cortex-A76, 4x 1,8 GHz Cortex-A55
RAM: 12 GB, Interní paměť: 128/256/512 GB, Pam. karta:
Displej: LTPO AMOLED, 6,71", Quad HD+, 1440 x 3120 px
Hlavní fotoaparát: 50 Mpx, hlavní, f/1.85, 26mm, 1/1.31", 1.2µm, PDAF, laserový AF, OIS
Druhý fotoaparát: 48 Mpx, teleobjektiv, f/3.5, 104mm, 1/2", 0.8µm, PDAF, OIS, 4x optický zoom
Třetí fotoaparát: 12 Mpx, širokoúhlý, f/2.2, 114˚, 1.25µm , Přední kamera: 11,1 Mpx, f/2.2, 20mm, Auto-HDR, 4K video
Bluetooth: 5.2, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/ax, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 5003 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Našlo se ale i několik drobností, kde by Google měl ještě zapracovat. Neduhem je například vyskytující se šum na fotografiích pořízených za zhoršeného osvětlení, barevná nestabilita a šum ve videích, menší úhel širokoúhlého fotoaparátu a nepříliš zvládnutý bokeh efekt – v náhledu fotografie není vidět vůbec a ve výsledných snímcích jsou na něm vidět chyby v odhadu hloubky scény. Google tak z testu odešel jako král fotografie, v záznamu videa ale stále vedou telefony s nakousnutým jablkem na zádech.

pixel

Google Pixel 6 Pro si v testu vysloužil velmi slušných 135 bodů (143 za fotografie, 115 za video), což jej v žebříčku DxOMark řadí na aktuální 7. místo. Novinka od Googlu tak nestačila pouze na letošní iPhony 13 Pro (Max) a na poslední dvě generace vlajkových smartphonů od Huawei.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Jako fotí líp než iPhone, dokud neni fakt ve tmavém prostředí. Tam se to zhoršuje exponenciálně. Procesovaný DoF je také špatný. To telefoto je u něj skvělý, což se dalo předpokládat, jak už známe z podobných řešení u Huawei.

    Barevnost naopak u iPhonu je těžkej propadák. Ty „skin tones“, které jsem si myslel, že jsou jen nějaké „šidítko“ v reklamě, které Google má, ty jsou naprosto brilantní a jsou špičkou současného fotosegmentu. To se s iPhonem nedá ani srovnávat. Obecně věrnost barev v JPEGu je daleko lepší, není tam tak hnusácký přeostření a přepálená saturace, ubírající objemům.

    Video je bohužel opět těžký propadák s ohavnou interpolací. Osobně furt zůstává za mě šampionem asi iPhone, ale je to jen tak tak.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).