Google Pixel 7: vše co zatím víme

Google Pixel 6 recenze

Poslední modely z řady referenčních chytrých telefonů od Googlu, Pixel 6 a Pixel 6 Pro, byly uvedeny na trh na podzim loňského roku. Ačkoli mají spoustu předností (a také nějaké ty nedostatky), stále se jedná o jedny z nejlepších chytrých telefonů s operačním systémem Android. Bylo by proto s podivem, kdyby v Mountain View už nepracovali na jejich nástupcích.

Google Pixel 7 2
Bude takto vypadat Google Pixel 7? (Zdroj: LetsGoDigital)

I když představení můžeme očekávat pravděpodobně opět až v říjnu, první informace o tom, co Google chystá, prosakují na veřejnost už nyní. Dvojice zařízení s označením Pixel 7 bude pravděpodobně disponovat druhou generací čipsetu Tensor s modemem Samsung Exynos 5300, který bude mít na starosti konektivitu.

Google Pixel 7 a 7 Pro: konec výřezu?

Známe také kódová označení, kterými firma interně přezdívá budoucí dvojici chytrých telefonů její výroby. Tentokrát vsadila na zástupce dravých šelem, které byly dříve doménou konkurenčního Applu a jeho počítačového operačního systému. Jde totiž o označení Cheetah (Gepard) a Panther (Panter). Nedávná patentová přihláška také odhalila, že Google pracuje na poddisplejové selfie kameře, kterou by pravděpodobně mohl nasadit už do příštích Pixelů.

Na detailnější podrobnosti si bohužel ještě budeme muset počkat, nicméně pokud bude Google strážit informace týkající se jeho zařízení tak jako doposud, nebude o novinky o Pixelu 7 a Pixelu 7 Pro v dohledné době nouze.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku