Domů » Bleskovky » Pixel 4a chce cenou konkurovat iPhone SE. Jak na tom bude s výkonem a výdrží?

Pixel 4a chce cenou konkurovat iPhone SE. Jak na tom bude s výkonem a výdrží?

Podle nejnovějších neoficiálních zpráv bude smartphone Google Pixel 4a – ve verzi se 128 GB vnitřní paměti – stát 349 dolarů a půjde tak do cenového souboje s iPhone SE (2020), jehož cena začíná na 399 dolarech. Telefon střední třídy byl také otestován v benchmarcích, kde dosáhl velmi solidních výsledků, a máme též informace o výdrži jeho baterie.

google pixel 4a smartphone render 2

Výkon na úrovni Redmi Note 8 Pro

V populárním benchmarku AnTuTu činilo skóre Pixelu 4a 268 973 bodů, což jej řadí na úroveň smartphonu Redmi Note 8 Pro (konkrétně je zhruba o 8 % pomalejší). V dalším benchmarku Geekbench 4.4 dosáhl v testu jednoho jádra 2544 a ve vícevláknovém 6370 bodů a vedl si tak o něco lépe než Samsung Galaxy Note 10 Lite a o něco hůře než Galaxy A71.

Pokud jde o výdrž baterie, telefon při nastavení maximálního jasu a hlasitosti vydržel přehrávat videa 5 hodin a 20 minut, při druhé příležitosti, kdy se používal k pravidelným aktivitám, jako je volání, prohlížení internetu či posílání textových zpráv, se výdrž dostala na necelých 7 a půl hodiny.

Google Pixel 4A - Test de Batería y Rendimiento al teléfono económico de Google

Pixel 4a bude podle dřívějších zpráv disponovat OLED displejem s úhlopříčkou 5,81 palců a rozlišením Full HD+, čipsetem Snapdragon 730, 6 GB operační paměti, 64 nebo 128 GB vnitřní paměti, jedním fotoaparátem s rozlišením 12,2 MPx a baterií s kapacitou 3080 mAh. Původně měl být na scénu uveden 22. května, poslední informace insiderů však hovoří o odložení launche na začátek června.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.