Domů » Bleskovky » Pixel 4a se připravuje do prodeje. Máme fotky balení i kompletní parametry

Pixel 4a se připravuje do prodeje. Máme fotky balení i kompletní parametry

Smartphony Google Pixel 4 a 4 XL z října loňského roku příliš velkou díru do světa neudělaly, a tak se očekává, zda reputaci americké firmy napraví připravovaný levnější model Pixel 4a. Ten měl být pravděpodobně představen příští měsíc na vývojářské konferenci Google I/O, ta ovšem byla kvůli pandemii COVID-19 bez náhrady zrušena. Odhalení chystaného telefonu tak zřejmě v původním termínu proběhne pouze online.

pixel 4a

Pixel 4a: plastové tělo a jedna čočka fotoaparátu

O tom, že se Google pomalu připravuje na zahájení prodejů, svědčí i čerstvá fotografie několika prodejních krabiček. Na balení bude vyobrazena zadní strana telefonu potvrzující čtvercový fotomodul v levém horním rohu, a v něm překvapivě pouze jedinou čočku fotoaparátu. Naštěstí se bude jednat o stejný fotoaparát, jakým disponují smartphony Google Pixel 4 a 4 XL, tedy 12,2Mpx snímač s optickou stabilizací a schopností záznamu 4K videa při 30 snímcích za vteřinu. Čelní kamerka instalovaná do otvoru v 5,81“ Full HD OLED displeje bude mít rozlišení 8 megapixelů.

pixel 4a 1

Pixel 4a požene kupředu čipset Qualcomm Snapdragon 730 ve spolupráci s 6 GB RAM, pro ukládání dat poslouží 64 nebo 128 GB paměti. Slot na paměťovou kartu přítomen nebude, potěší však tradiční sluchátkový jack doprovázející USB-C. Tímto portem bude možné dobít vestavěný akumulátor s kapacitou 3 080 mAh, přiložená nabíječka potěší výkonem 18 Wattů. Na bezdrátové nabíjení bohužel musíme zapomenout, stejně tak i na jakoukoliv deklarovanou odolnost. Telefon dostane pouze plastová záda, na nich kromě fotoaparátu najdeme i čtečku otisků prstů.

Pixel 4a XL měl mít o čočku navíc

Google Pixel 4a bude lákat především na nízkou cenu, která by se měla na americkém trhu pohybovat na metě 399 USD (necelých 10 tisíc korun bez DPH). Letos nedorazí větší model s přídomkem XL, přestože byl původně v plánu, jeho plastovou tělesnou schránku si dokonce můžete zakoupit na eBay.

pixel 4a xl

Fotomodul na zádech prozrazuje, že Pixel 4a XL měl disponovat plastovým tělem, dvěma hlavními fotoaparáty a chybět neměl ani sluchátkový jack. Vnitřní hardwarová výbava byla pravděpodobně plánována stejná jako v případě menšího Pixelu 4a.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments