Domů » Bleskovky » Palm Pepito: prohlédněte si chystaný minismartphone na detailním tiskovém snímku

Palm Pepito: prohlédněte si chystaný minismartphone na detailním tiskovém snímku

Zřejmě už jen krátká doba nás dělí od reinkarnace značky Palm, kterou v rukách drží společnost TCL. Jako první bude představen miniaturní smartphone s 3,3″ displejem nazývaný Pepito, byť zatím nevíme, zda se jedná o interní nebo komerční název. Server AndroidHeadlines nyní získal detailní render tohoto zařízení ze tří stran.

Z renderu je patrné, že se kvůli miniaturnímu displeji bude jednat o netradiční zařízení. Po vzoru někdejších smartphonů Palm se bude jednat o oblázek se zaoblenými hranami, přičemž čelní a zadní strana budou svírat stříbrný rámeček, materiál je nám bohužel prozatím neznámý. Co je však viditelné, je výrazná brada pod displejem, kvůli které by nakonec nemusel být telefon tak malinký. Na těle telefonu není nikde patrná čtečka otisků prstů, a také zde překvapivě nevidíme kolébkové tlačítko pro změnu hlasitosti; jen zamykací tlačítko a šuplík na SIM kartu.

Palm Pepito na prvním renderu: vzkříšení značky údajně zahájí 3,3″ minismartphone

Android Oreo s netradičním launcherem

Pro snazší ovládání malého displeje patrně TCL připraví speciální launcher , ten na renderu může malinko připomínat obrazovku aplikací na hodinkách Apple Watch. Displej má mít rozlišení 720 × 1 280 pixelů, což bude na danou úhlopříčku zcela dostatečné. Ostatní parametry jsou zatím zahaleny pod rouškou tajemství.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Tvrdím, že nejlepší smartphone ke své době, který jsem kdy měl, byl Palm Pre. Bezdrátové nabíjení, ovládání gesty které například Apple nabízí až s novým Iphone X, qwerty klávesnice, integrace od messengeru až po ICQ v systému… bohužel se neprosadil víc a ani HP už tomu nijak nepomohlo.

  • Jestli je někde větší pohřebiště akvizic než u MS, tak je to jednoznačně HP…. Bohužel u HP to jsou většinou zajímavé věci pro koncáky, které pak zabijí.
   Teď je již jiná doba a akvizice dělají číňani, kteří se pak neumí popasovat s globálním trhem. Výsledek je ale v podstatě stejný…

  • Jako první smartphone jsem měl Treo 650 (jako první PDA Palm III). Byl to skvělý stroj, jen Garnet ho postupně táhl dolů.

  • Jj, také na něj velmi rád vzpomínám.

 2. Jestli se tímhle snažili navázat na Palm Pre, tak to hodně nevyšlo…ach jo a zrovna můj oblíbený Palm.

 3. Pokud je to myšleno jako vtip, pak se to povedlo a „ha ha ha“….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).