Domů » Bleskovky » Palm Pepito na prvním renderu: vzkříšení značky údajně zahájí 3,3″ minismartphone

Palm Pepito na prvním renderu: vzkříšení značky údajně zahájí 3,3″ minismartphone

Už je to rok, co bylo oznámeno, že čínská společnost TCL oživí značku Palm, zatím si však kutí smartphony pod vlastním praporem a pod značkami BlackBerry a Alcatel. První novodobý Palm už je ale zřejmě za rohem; smartphone s kódovým označením PVG100 (Pepito) od Palm Ventures Group totiž v minulých dnech prošel certifikacemi Wi-Fi a FCC, navíc se na internetu objevil první render telefonu ze všech stran.

Telefon má být po vzoru svých předchůdců ze všech stran hladký jako oblázek, který navíc schováte v dlani – údajně má dostat displej s úhlopříčkou 3,3″ a HD rozlišením. S malými rozměry bude bohužel spojena malá kapacita baterie, která má být údajně pouze 800 mAh. Spekuluje se i o dalších parametrech – o čipsetu Qualcomm Snapdragon 435, 3 GB RAM a 32GB úložišti.


Telefon má běžet na Androidu 8.1 Oreo, což ostatně potvrzuje i Wi-FI certifikace. Ta mimo jiné přidává informaci, že Palm Pepito bude podporovat Wi-Fi pouze na frekvenci 2,4 GHz, nikoliv 5.0. Z FCC lze také vyčíst, že tento mini smartphone je „Designed by Palm in San Fransisco, Manufactured in China“.

Bohužel se nedá předpokládat, že se s telefony Palm brzy setkáme i na našem trhu, první model má být údajně ušit na míru americkému operátorovi Verizon.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Carda
Anonym
Carda

Ta baterie je snad vtip to vydrží tak 2 hodiny :-D

.
Anonym
.

V poslední době je nějak v oblibě mezi čínskými výrobci obnovovat staré značky, Nokia, Alcatel, Blackberry, Motorola a nyní Palm. Ještě prosím Ericsson a Siemens.

Chovo
Anonym
Chovo

HMD ktora obnovila Nokiu je europska spolocnost. Motorola bola kupena Googlom a potom Lenovom cize tam by som to nenazval obnovou.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Počkej, až dorazí Uni, ten ti to vysvětlí..

zipiik
Uživatel
zipiik

Tohle TCL by si mohl uni dovolit možná i nové :)

Tray1
Uživatel
Tray1

htcjirka
Že Nokia je HMD a že to celé je Foxcon?

.
Anonym
.

To beru, že HMD je evropská společnost, ale zbytek je china

Tray1
Uživatel
Tray1

Tak že se to vyrábí v Číně, tam se dnes vyrábí vše.

Tray1
Uživatel
Tray1

Siemens měli pěkné telefony.
A byly první s chytrými asistenty, nebo co to bylo. :D

Tray1
Uživatel
Tray1

No to teda nevím na koho toto bude mířit.
A s 800 mAh ten Pepito moc neupepítuje