Domů » Bleskovky » Otec svou dceru vydražil na Facebooku. Ten vše smazal až po dvou týdnech

Otec svou dceru vydražil na Facebooku. Ten vše smazal až po dvou týdnech

Ačkoliv je těžké si v našich krajinách představit model, kdy je žena účelně prodána ženichovi bez možnosti výběru, v mnoha zemích Afriky se jedná o běžnou praxi. Jižní Súdán je jednou z nich, a právě zde se nedávno odehrál bizarní obchod, který proběhl přes sociální síť Facebook.

Šestnáctiletá dívka byla skrze tržiště prodána svému ženichovi za 500 krav, 3 automobily a 10 000 dolarů (230 000 Kč). Aukce proběhla mezi 5 muži, mezi kterými byli i vysoce postavení zástupci vlády.

Mohlo by se hodit:

Nejděsivější na samotném případu je, že sociální síť má ve svých pravidlech přísný zákaz podobných aktivit, i přes to začala aukce dané dívky 25. října, inzerát byl však stažen Facebookem až 9. listopadu, tedy 6 dní poté, co došlo k ukončení aukce a provdání dívky.

Ani tisíce pracovníků celou síť neuhlídají

Podobným případům se snaží bránit přes 30 000 pracovníků pracujících pro Facebook, kteří dohlížejí na legální průběh aktivit uživatelů, ani algoritmy však v tomto případě nepomohly zablokovat profil dříve. Dívka se prý v současnosti skrývá v Jubě, hlavním městě Jižního Súdánu. Podle zákona se dívky mohou vdávat od 18 let, podle dětského fondu UNICEF se však více než polovina z nich vdá dříve, než tohoto věku dosáhnou.

Vzhledem k množství obsahu, které je publikováno každou minutu a ke skandálům, které má Facebook pro tento rok za sebou, se případné další přešlapy nebudou Marku Zuckerbergovi vysvětlovat snadno.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments