Otec svou dceru vydražil na Facebooku. Ten vše smazal až po dvou týdnech

Ačkoliv je těžké si v našich krajinách představit model, kdy je žena účelně prodána ženichovi bez možnosti výběru, v mnoha zemích Afriky se jedná o běžnou praxi. Jižní Súdán je jednou z nich, a právě zde se nedávno odehrál bizarní obchod, který proběhl přes sociální síť Facebook.

blank

Šestnáctiletá dívka byla skrze tržiště prodána svému ženichovi za 500 krav, 3 automobily a 10 000 dolarů (230 000 Kč). Aukce proběhla mezi 5 muži, mezi kterými byli i vysoce postavení zástupci vlády.

Mohlo by se hodit:

Nejděsivější na samotném případu je, že sociální síť má ve svých pravidlech přísný zákaz podobných aktivit, i přes to začala aukce dané dívky 25. října, inzerát byl však stažen Facebookem až 9. listopadu, tedy 6 dní poté, co došlo k ukončení aukce a provdání dívky.

blank

Ani tisíce pracovníků celou síť neuhlídají

Podobným případům se snaží bránit přes 30 000 pracovníků pracujících pro Facebook, kteří dohlížejí na legální průběh aktivit uživatelů, ani algoritmy však v tomto případě nepomohly zablokovat profil dříve. Dívka se prý v současnosti skrývá v Jubě, hlavním městě Jižního Súdánu. Podle zákona se dívky mohou vdávat od 18 let, podle dětského fondu UNICEF se však více než polovina z nich vdá dříve, než tohoto věku dosáhnou.

Vzhledem k množství obsahu, které je publikováno každou minutu a ke skandálům, které má Facebook pro tento rok za sebou, se případné další přešlapy nebudou Marku Zuckerbergovi vysvětlovat snadno.

Autor článku blank
David Preiss

Kapitoly článku