Domů » Bleskovky » Otec svou dceru vydražil na Facebooku. Ten vše smazal až po dvou týdnech

Otec svou dceru vydražil na Facebooku. Ten vše smazal až po dvou týdnech

Ačkoliv je těžké si v našich krajinách představit model, kdy je žena účelně prodána ženichovi bez možnosti výběru, v mnoha zemích Afriky se jedná o běžnou praxi. Jižní Súdán je jednou z nich, a právě zde se nedávno odehrál bizarní obchod, který proběhl přes sociální síť Facebook.

Šestnáctiletá dívka byla skrze tržiště prodána svému ženichovi za 500 krav, 3 automobily a 10 000 dolarů (230 000 Kč). Aukce proběhla mezi 5 muži, mezi kterými byli i vysoce postavení zástupci vlády.

Mohlo by se hodit:

Nejděsivější na samotném případu je, že sociální síť má ve svých pravidlech přísný zákaz podobných aktivit, i přes to začala aukce dané dívky 25. října, inzerát byl však stažen Facebookem až 9. listopadu, tedy 6 dní poté, co došlo k ukončení aukce a provdání dívky.

Ani tisíce pracovníků celou síť neuhlídají

Podobným případům se snaží bránit přes 30 000 pracovníků pracujících pro Facebook, kteří dohlížejí na legální průběh aktivit uživatelů, ani algoritmy však v tomto případě nepomohly zablokovat profil dříve. Dívka se prý v současnosti skrývá v Jubě, hlavním městě Jižního Súdánu. Podle zákona se dívky mohou vdávat od 18 let, podle dětského fondu UNICEF se však více než polovina z nich vdá dříve, než tohoto věku dosáhnou.

Vzhledem k množství obsahu, které je publikováno každou minutu a ke skandálům, které má Facebook pro tento rok za sebou, se případné další přešlapy nebudou Marku Zuckerbergovi vysvětlovat snadno.

David Preiss

4 komentářů

  1. Me zase prijde desive, ze otec vydrazi svou dceru a my budeme popotahovat Facebook…kdyby ho zablokovali drive, tak jde na jinou socialni sit nebo webovku a kdyby neexistoval Internet, tak ji vydrazi v nedeli v okresnim meste na trzisti…a kdo by za to mohl? Vzdy jen a pouze ten otec…
    Nechapu tu modu nahlasovani a mazani prizpevku…jako by byl Facebook zodpovedny za to, co na nem lidi pisou…maji prece pravidla uzivani a ti lidi je jednoznacne porusili…kdyz je to nelegalni/nemoralni prispevek, at to tam klidne zustane jako dukaz pro policii a napriklad by tam policie mohla dopisovat kolik hodin verejnych praci bylo udeleno za ten ktery precin…

    • a kdyz se na fb budou prodavat drogy nebo zbrane, tak taky nebudeme popotahovat fb? mistni legislativa se ho netyka nebo co? o „corporate responsibility“ biker neslysel? mozna priste zkusit myslet pred napsanim podobnyho blabolu.

  2. A mi se tam nedari prodat ani pneumatiky.

  3. On je FB a jeho cenzoři vůbec nějakej divnej. Závažný věci jim trvá zablokovat 2 týdny. A když jsem jednomu exotovi na jeho koment odpověděl že je CHYTREJ JAK RÁDIO JEREVAN tak mě smazali hned druhý den a dali mi 30 dní ban.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).