Domů » Články » Pět způsobů, jak anonymně sledovat Stories (Příběhy) na Instagramu

Pět způsobů, jak anonymně sledovat Stories (Příběhy) na Instagramu

Takzvané Příběhy (Stories) se na Instagramu a potažmo Facebooku staly opravdu populárními. Koncepce okopírovaná od kdysi oblíbeného Snapchatu však s sebou nese i jeden problém.

Pokud se rozhodnete zobrazit si Příběh oficiální cestou, autor ví, že jste se na něj podívali. To samozřejmě většinou vadit nemusí, ale jsou i případy, kdy možná tak úplně nechcete, aby váš zájem byl autorovi známý. Možná chcete sledovat účet konkurenčního podniku? Možná se pořád tak trochu zajímáte o to, co dělá vaše ex? Nebo snad jen na Instagramu prokrastinujete zkrátka neustále a nechcete, aby se vaše profilová fotka objevovala vždy první a vy tak působili jako podezřelý stalker?

Důvody pro snahu obejít tento mechanismus jsou různé a radši je nebudeme příliš rozebírat. Pro náš článek je podstatné, že existuje hned několik způsobů, jak Příběhy prohlížet anonymně. Samozřejmě za předpodkladu, že je daný účet veřejný. U neveřejných profilů Příběhy zobrazit nelze.

Instagram Story Saver pro Android

Jedním z nejjednodušších způsobů je asi použít specializovanou aplikaci. Je jí Instagram Story Saver, jehož jediným účelem je anonymní práce s Příběhy.

Příběhy umožňuje beze stopy ukládat a případně rovnou i sdílet či repostovat. Opětovné sdílení cizího příběhu ale poněkud podkopává smysl anonymního zobrazení.

Používání je velmi jednoduché. V seznamu vidíte všechny sledované uživatelé mající aktivní Příběh. Případně samozřejmě můžete také vyhledat profil, který nesledujete. Následně už stačí pouze kliknout na vybrané jméno a zobrazí se vám přehled dostupných Příběhů, s nimiž následně můžete nakládat dle libosti.

Story Reposter

Obdobná aplikace existuje také pro iOS (iPhone & iPad). Jmenuje se Story Reposter.

Story Reposter
Cena: zdarma

IG Story: rozšíření pro prohlížeč Chrome

Příběhy lze procházet anonymně i z desktopu. Potřebovat budete Google Chrome a patřičné rozšíření. Chrome IG Story funguje velmi jednoduše – jakmile otevřete instagram.com, můžete kliknout na jeho ikonku a používat jednotlivé funkce. Anonymní zobrazení zajišťuje ikonka přeškrtnutého oka, která se stará zkrátka o to, aby se vaše profilová fotka nezobrazila u Příběhů.

Unknown app
Unknown app
Autor: Unknown
Cena: zdarma

K dispozici jsou ale i doplňkové funkce, jako je uložení Příběhu, či jeho přímé sdílení. Nechybí ani vyhledávání, procházení populárních profilů a podobně.

Instagram Stories anonymně Příběhy

Jediným problémem tohoto doplňku je to, že asi poněkud porušuje licenční podmínky Instagramu. Je tak bohužel možné, že brzy v návaznosti na očekávatelnou stížnost možná zmizí.

Tip: SMARTmania.cz je na Instagramu; sledujte zákulisní informace a mějte přehled o tom, jaké produkty aktuálně testujeme.

Specializované weby

Pokud se nechcete zaobírat rozšířením, můžete vyzkoušet také různé webové nástroje. K dispozici je například web StoriesIG.app. Ten jednoduše po zadání uživatelského jména zobrazí dostupné Příběhy a dá vám možnost je zhlédnout a uložit.

Storiesig příběh zobrazují přímo v interním přehrávači, nepoužívá se tak vůbec rozhraní Instagramu

Dále stojí za zmínku jednoduchý web Weynstag.com, do nějž zadáte uživatelské jméno (bez @) a rovnou uvidíte případné Příběhy s možností uložení.

Nakouknutí „za roh“

Existuje také poněkud partyzánská možnost, který s sebou nese určité riziko nechtěného zobrazení. Pro výjimečné případy však může posloužit poměrně dobře. Jednoduše si ve vašem feedu Příběhů zobrazte nějaký, u nějž vám nevadí, že budete zaznamenán jako „divák“. Poté posuňte doprava, stejným způsobem, jako byste přepínali na další položku.

Prst z displeje však nezvedejte a pouze takto nahlédněte na obsah dalšího příspěvku. Když se poté vrátíte na předchozí příspěvek, nebudete oficiálně zaznamenáni mezi profily, které si Příběh zobrazily.

Odpojte internet

Pro formu přidáváme i úplně nouzový postup. Příběhy nechte v aplikaci načíst a poté prostě vypněte jakýkoliv přístup k internetu. Příběhy jsou v mezipaměti a vy si je tak můžete zobrazit. Vzhledem k offline režimu však nebudete zaznamenáni.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

3 komentářů

  1. Dulezity clanek…opravdu?

    • To, že nezaujal tebe, neznamená, že by nezaujal někoho jiného :D tyhle řeči si strč ty víš kam.. (_o_)

  2. Používám [odkaz] … můžete si zde také prohlížet příběhy.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).