Domů » Články » Pět způsobů, jak anonymně sledovat Stories (Příběhy) na Instagramu

Pět způsobů, jak anonymně sledovat Stories (Příběhy) na Instagramu

Takzvané Příběhy (Stories) se na Instagramu a potažmo Facebooku staly opravdu populárními. Koncepce okopírovaná od kdysi oblíbeného Snapchatu však s sebou nese i jeden problém.

Pokud se rozhodnete zobrazit si Příběh oficiální cestou, autor ví, že jste se na něj podívali. To samozřejmě většinou vadit nemusí, ale jsou i případy, kdy možná tak úplně nechcete, aby váš zájem byl autorovi známý. Možná chcete sledovat účet konkurenčního podniku? Možná se pořád tak trochu zajímáte o to, co dělá vaše ex? Nebo snad jen na Instagramu prokrastinujete zkrátka neustále a nechcete, aby se vaše profilová fotka objevovala vždy první a vy tak působili jako podezřelý stalker?

Důvody pro snahu obejít tento mechanismus jsou různé a radši je nebudeme příliš rozebírat. Pro náš článek je podstatné, že existuje hned několik způsobů, jak Příběhy prohlížet anonymně. Samozřejmě za předpodkladu, že je daný účet veřejný. U neveřejných profilů Příběhy zobrazit nelze.


Instagram Story Saver pro Android

Jedním z nejjednodušších způsobů je asi použít specializovanou aplikaci. Je jí Instagram Story Saver, jehož jediným účelem je anonymní práce s Příběhy.

Příběhy umožňuje beze stopy ukládat a případně rovnou i sdílet či repostovat. Opětovné sdílení cizího příběhu ale poněkud podkopává smysl anonymního zobrazení.

Používání je velmi jednoduché. V seznamu vidíte všechny sledované uživatelé mající aktivní Příběh. Případně samozřejmě můžete také vyhledat profil, který nesledujete. Následně už stačí pouze kliknout na vybrané jméno a zobrazí se vám přehled dostupných Příběhů, s nimiž následně můžete nakládat dle libosti.

Story Reposter

Obdobná aplikace existuje také pro iOS (iPhone & iPad). Jmenuje se Story Reposter.

Story Reposter
Story Reposter
  • Story Reposter Screenshot
  • Story Reposter Screenshot
  • Story Reposter Screenshot
  • Story Reposter Screenshot

IG Story: rozšíření pro prohlížeč Chrome

Příběhy lze procházet anonymně i z desktopu. Potřebovat budete Google Chrome a patřičné rozšíření. Chrome IG Story funguje velmi jednoduše – jakmile otevřete instagram.com, můžete kliknout na jeho ikonku a používat jednotlivé funkce. Anonymní zobrazení zajišťuje ikonka přeškrtnutého oka, která se stará zkrátka o to, aby se vaše profilová fotka nezobrazila u Příběhů.

Chrome IG Story
Chrome IG Story
Autor: Alec Garcia
Cena: zdarma

K dispozici jsou ale i doplňkové funkce, jako je uložení Příběhu, či jeho přímé sdílení. Nechybí ani vyhledávání, procházení populárních profilů a podobně.

Instagram Stories anonymně Příběhy

Jediným problémem tohoto doplňku je to, že asi poněkud porušuje licenční podmínky Instagramu. Je tak bohužel možné, že brzy v návaznosti na očekávatelnou stížnost možná zmizí.

Tip: SMARTmania.cz je na Instagramu; sledujte zákulisní informace a mějte přehled o tom, jaké produkty aktuálně testujeme.

Specializované weby

Pokud se nechcete zaobírat rozšířením, můžete vyzkoušet také různé webové nástroje. K dispozici je například web StoriesIG.com. Ten jednoduše po zadání uživatelského jména zobrazí dostupné Příběhy a dá vám možnost je zhlédnout a uložit.

Storiesig příběh zobrazují přímo v interním přehrávači, nepoužívá se tak vůbec rozhraní Instagramu

Podobně funguje i StoryInsta.com, zde však uvidíte také datum a čas, hashtagy, lokaci a případně další informace, které mohou být s Příběhem spjaté. Možnost stažení taktéž nechybí.

Pokud aktuálně žádný Příběh k dispozici není, dostanete přístup alespoň k tzv. Highlights

Do třetice zmiňme jednoduchý web Weynstag.com, do nějž zadáte uživatelské jméno (bez @) a rovnou uvidíte případné Příběhy s možností uložení.


Nakouknutí „za roh“

Existuje také poněkud partyzánská možnost, který s sebou nese určité riziko nechtěného zobrazení. Pro výjimečné případy však může posloužit poměrně dobře. Jednoduše si ve vašem feedu Příběhů zobrazte nějaký, u nějž vám nevadí, že budete zaznamenán jako „divák“. Poté posuňte doprava, stejným způsobem, jako byste přepínali na další položku.

Prst z displeje však nezvedejte a pouze takto nahlédněte na obsah dalšího příspěvku. Když se poté vrátíte na předchozí příspěvek, nebudete oficiálně zaznamenáni mezi profily, které si Příběh zobrazily.

Odpojte internet

Pro formu přidáváme i úplně nouzový postup. Příběhy nechte v aplikaci načíst a poté prostě vypněte jakýkoliv přístup k internetu. Příběhy jsou v mezipaměti a vy si je tak můžete zobrazit. Vzhledem k offline režimu však nebudete zaznamenáni.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Vamez
Anonym
Vamez

Dulezity clanek…opravdu?

tvojemama
Anonym
tvojemama

To, že nezaujal tebe, neznamená, že by nezaujal někoho jiného :D tyhle řeči si strč ty víš kam.. (_o_)

Konrad
Anonym
Konrad

Používám [odkaz] … můžete si zde také prohlížet příběhy.