Domů » Bleskovky » Pro začátečníky: Jak smazat Facebook účet?

Pro začátečníky: Jak smazat Facebook účet?

Máte potíže s tím, abyste svůj telefon udrželi dál od těla a neubráníte se nutkání nepřetržitého sledování nově nasdílených fotografií či statusů vašich přátel? Nebo jste jednoduše procitli a zjistili, že vám Facebook moc zasahuje do osobního života? Ať už jsou vaše důvody jakékoliv, účet na Facebooku se dá jednoduše odstranit a my vám poradíme, jak na to.

Jak smazat Facebook účet? (nebo jej deaktivovat)

1. Přihlašte se do svého Facebook účtu.

2. Klikněte na malou šipku v horním modrém ovládacím panelu.

Jak smazat Facebook účet

3. Vyberte možnost Nastavení.

Jak smazat Facebook účet

4. V levém sloupci vyberte sekci Zabezpečení.

Jak smazat Facebook účet

5. Vespod se nachází položka Deaktivace účtu, na kterou klikněte a následně vyberte možnost Deaktivujte svůj účet.

6. Můžete být požádáni o opětovné zadání vašeho hesla, zadejte jej.

7. Facebook vás bude chtít ještě trochu vyzpovídat a bude vás chtít od smazání či deaktivace účtu odradit. Pokud jste si naprosto jisti, že se chcete oprostit od digitálního světa, a vymazat tak svou digitální stopu, vyplňte důvody deaktivace účtu, zaklikněte možnost Odhlášení e-mailů a klikněte na tlačítko Deaktivace.

Jak smazat Facebook účet

 • Pozn.: Facebook nabízí možnost ponechání účtu pro fungování Messengeru. Váš profilový obrázek zůstane netknutý, lidé s vámi budou moci komunikovat, vyhledat vás a označovat v příspěvcích.

8. V případě, že chcete u sebe mít i svou osobní složku, kterou vám precizně připravil Facebook, zavítejte opět do sekce Nastavení. Ihned vespod v sekci Obecné je položka „Stáhněte si soubor se svými daty z Facebooku“, pomocí které si stáhnete veškerá osobní data (fotografie, videa, příspěvky, konverzace).

Jak smazat Facebook účet

9. Pokud vám deaktivace nestačí, můžete přistoupit k samotnému smazání celého účtu z povrchu zemského kliknutím na speciální odkaz. Jakmile smazání stvrdíte svým souhlasem, máte hotovo a jste volní.

Jak smazat Facebook účet

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

18 komentářů

 1. Nechce se mi věřit, že po smazání účtu dojde i ke kompletnímu smazání dat na jejich serverech…

  • Petr (neregistrovaný)

   Nedojde, ja to zkusil uz driv smazat ucet a po dvou letech jsem se zkusmo prihlasil a vse bylo jako driv, kdyz jsem to mazal.

  • onik81 (neregistrovaný)

   Dříve nešlo mazat a jen deaktivovat. Dnes je na výběr. Po smazání se smaže jen část. Část zůstává facebooku. Vím, že minimálně zprávy zůstanou v historii protistrany, ale na profil už se nikdo neprokliká. A tuším, že je taky ochranná lhůta. Během ní se může uživatel přihlásit a tím dá najevo, že chce smazání zrušit.

  • „Nechce se mi věřit, že po smazání účtu dojde i ke kompletnímu smazání dat na jejich serverech“
   Nedojde, dokonce jsem skončil na policii. Kdokoliv Vás vyzve k přátelství a Vy jej odmítnete, tak zůstává pro Vás skrytý informátor. A právě od těchto lidí Facebook získá informace o kterých ani nevíte. Facebook nebrat !!!

 2. Ano v podmínkách pro trvalém smazání přes ten odkaz to je, tuším že čtrnáct dní, pokud to člověk nevydrží a přihlásí zlse, proces že zruší a musí to podstoupit znovu.

 3. jo na schválení??!!!to jako dělá kdo? GOD?Vy mi taky!!!!

 4. Dobrý den.
  Již několik roků se snažíme zrušit (ne)existující účet na Facebooku.
  Je to několik let, kdy jsme obdrželi firemní (pohotovostní) „mobil“.
  A tak nám chodí zprávy, které se nás netýkají.
  Vzhledem k jejich obsahu, máme strach.

  • Stanislav Šlechta

   Pokud nebyly odsouhlaseny nové smluvní podmínky (od konce 5/2018),přihlaste se jménem, heslem, dále dle mého příspěvku pod jménem Stanislav Šlechta. Pokud nové podmínky odsouhlaseny byly, tedy se nemůže jednat o nepoužívaný účet, exit bude složitější, na který nemám návod..

  • Asi bych to řešil se zaměstnavatelem. Ne nekde v nejakem fóru..

 5. Chci smazat profil nez.syna a když se dostanu až ke smazání tak mi to hodí hlášku: Neplatná kombinace e-mailu a hesla ………….ale přitom jsem přihlášená jeho jménem na jeho účtu.Poradíte mi,prosím co s tím?

  • Dobry den, mam stejnou zkusenost a nejsem jedina, myslim ze je to zamerne, aby jsme to nakonec vzdali… je to absurdni

 6. A kdo je tvůj syn? ????

 7. Jaroslav Makula

  Prosim vás mám tady vice profilu je možno to vše vimazat ,já jsem zapoměl hesla moc děkuji vám.
  [odkaz] [odkaz],jsem tady asi 5krat moc prosím vymažtemě moc vám děkuji .

  • Stanislav Šlechta

   Zadat zapomenuté heslo, znát mail. adresu,včetně hesla emailu,přes mail, příp. tlf.číslo bude výzva k zadání nového hesla. Pokud nebyly odsouhlaseny nové smluv. podmínky, dále dle příspěvku od autora níže.

 8. Stanislav Šlechta

  Pokud jste stále neodsouhlasili nové smluvní podmínky, stačí číst předposlední řádek nad přednastavenou odpovědí Přijímám, nesouhlasit, a jít dle průhledně nastavených kroků. Opakování hesla tam je. Je nutno na účet opravdu zapomenout. Já jsem tímto procesem prošel cca před hodinou.

 9. Tady je to napsáno JEDNODUŠE a STRUČNĚ.

  [odkaz]

 10. HruskovaRuzena R

  Prosim chtela bych poprosit facebook mama tri fb na meno hruskova rusenkanebo Ruzenka Hruskova add dale prosim muzete me nejak poradit chci jen jeden uceta to ostatni zrusit nebo smazat proto vas chi poprosit o pomoc zruseniabych mela jeden ucet Dekuji vam

 11. To neni zadne smazani, jen deaktivace.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).