Domů » Bleskovky » Oppo také chystá ohebný smartphone. Konstrukcí připomíná Huawei Mate X

Oppo také chystá ohebný smartphone. Konstrukcí připomíná Huawei Mate X

Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X už známe. Možnosti ohebných telefonů však prozkoumávají také další výrobci. Jedním z nich je i společnost Oppo, která prostřednictvím několika obrázků ukázala prototyp vlastního ohebného zařízení. Ten konstrukčně i vzhledově připomíná zmíněný Mate X od čínského výrobce Huawei. Fotografie zveřejnil viceprezident společnosti Oppo Brian Shen.

Konstrukce na způsob Huawei

Shen však zároveň uvedl, že mezi zákazníky se tento kousek dostane pouze v případě, pokud o něj bude enormní zájem. Z pohledu designu se Oppo přiklonilo spíše k přístupu Huawei. Telefon v porovnání se Samsungem Galaxy Fold nabízí pouze jediný displej umístěný na vnější straně otevíracího mechanismu. Podobně jako Mate X má prototyp z dílen společnosti Oppo jednu stranu tlustší, aby se do ní mohly schovat fotoaparáty a další hardwarové komponenty.

Do boje o nejlepší ohebný smartphone se doposud pustili dva přední výrobci. Cenově však obě zařízení přesahují dva tisíce dolarů, kvůli čemuž si je nejspíše většina běžných uživatelů nepořídí. Je však pouze otázkou času, kdy se k Samsungu a Huawei připojí někdo další. S postupným nárůstem konkurence pochopitelně dojde ke snižování cen.

Oppo na MWC přivezlo 10× bezztrátový zoom. V prvním smartphonu jej uvidíme na jaře

Ohebný smartphone společnosti Oppo jsme se snažili na MWC natočit, nicméně výrobce jej zde vůbec nevystavuje.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Diskuze k článku

  1. To bude tím, že se jedná jen o render. Prostě museli taky honem rychle jakoby představit ohebný phone, aby nebyli pozadu, ale v reálu mají prd.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).