Oppo R11 Plus: šestipalcový kovový rytíř s duální kamerou a 2× zoomem

Společnost Oppo netradičně rozkouskovala představení svého nového vlajkového dvojmodelu – v týdnu představila standardní verzi R11, včera potom přihodila zvětšený model R11 Plus. Pokud tedy toužíte po kovovém šestipalcovém tabletofonu, můžete si do výběru přidat nového adepta.

Oppo R11 Plus se designově od svého bratříčka nijak neliší, stejný vzhled si navíc brzy osvojí chystaný smartphone OnePlus 5. Máme před sebou zařízení s kovovým unibody tělem, z něhož na zadní straně vystupuje fotomodul se dvěma čočkami fotoaparátu. Fotoaparát má být jedním z velkých taháků řady R11, skládá se ze dvou snímačů Sony IMX398 a IMX350, přičemž hlavní kamerka umí tvořit snímky s maximálním rozlišením 16 Mpx a světelností f/1.7, druhá kamerka tvoří dokonce 20Mpx snímky s horší světelností f/2.6, za to s dvojnásobným přiblížením. Obě části kamerky umí natáčet video ve 4K rozlišení, a také dokáží využít technologie Qualcomm IPS pro vytváření bokeh efektu, například v portrétech.

Ostudu rozhodně neudělá ani selfie kamerka na čelní straně, která disponuje nevídaným rozlišením 20 Mpx a světelností f/2.0. Nachází se na tradičním místě nad rozměrným šestipalcovým Full HD AMOLED displejem. Pod ním ještě najdeme domovské tlačítko s vestavěnou čtečkou otisků prstů. Telefon je 7,8 mm tenký, v kapse jej však díky hmotnosti 188 gramů cítit budete.

Uvnitř telefonu tepe čipset Qualcomm Snapdragon 660 za pomoci 6 GB RAM, pro uživatelská data je připravena 64GB vnitřní paměť s možností dalšího rozšíření paměťovou kartou. Jejím vsazením se však uživatel připraví o schopnost dual SIM. O výdrž se stará akumulátor s kapacitou 4 000 mAh, k jeho nabíjení je možné využít technologie rychlého nabíjení VOOC Flash Charging. Operačním systémem Oppo R11 Plus je Android 7.1.1 schovaný do nadstavby Color OS 3.1.Nepřehlédněte

Oppo R11: vpředu 20Mpx, vzadu duální fotoaparát s dvojnásobným zoomem

Kdy půjde Oppo R11 Plus do prodeje a za jakou cenu, bohužel nevíme. Barevné varianty patrně zůstanou poplatné menšímu modelu, tedy zlatá, růžovo-zlatá a černá.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku