Oppo R11: vpředu 20Mpx, vzadu duální fotoaparát s dvojnásobným zoomem

Aktuální čtyřka na globálním trhu smartphonů, společnost Oppo, představila svůj vlajkový smartphone pro letošní sezonu. Model R11 se nepouští do žádných divokých experimentů a vsází na tradiční vzhled a standardní výbavu, která se opravdovým vlajkovým modelům docela vzdaluje. Situaci by mohly zachránit alespoň fotoaparáty.

Design telefonů Oppo je již delší dobu neměnný – kovová záda a typická čelní strana, která nijak nešetří rámečky nad a pod displejem. Oppo R11 má 5,5″ AMOLED zobrazovač s Full HD rozlišením (401 ppi), pod nímž se krčí středové tlačítko s funkcí čtečky otisky prstů. Nad displejem pak najdeme selfie kamerku s nevídaným rozlišením 20 Mpx, přičemž megapixely se nešetřilo ani na zadní straně.

Hlavní fotoaparát tvoří kombinace 20 a 16Mpx snímačů, přičemž druhý z nich zvládá pořizovat snímky s dvojnásobným přiblížením. Kromě toho kombinace těchto čipů umí vyhodnotit hloubku scény a poskytnout uživateli tzv. portrétní mód, tedy k softwarovému rozmazání pozadí za foceným objektem. Podobně pracuje s duální kamerou Apple iPhone 7 Plus, v tomto případě se o spolupráci obou čipů se stará technologie Qualcomm Spectra ISP.

Ta je obsažena v motoru zařízení, jímž je Qualcomm Snapdragon 660. K ruce mu jsou 4 GB RAM, pro ukládání dat je připravena 64GB paměť. Telefon podporuje technologii dual SIM a podporuje LTE na všech u nás používaných frekvencích. Akumulátor má kapacitu 2 900 mAh, což je na 5,5″ telefon poměrně nízká hodnota, o jeho nabíjení se stará konektor USB-C.

Oppo R11 běží na operačním systému Color OS, jehož základy stojí na Androidu 7.1 Nougat. Telefon bude nabízen ve zlaté, růžově-zlaté a černé barvě. Cena je prozatím neznámá, spekuluje se o částce 3 299 CNY, tedy asi 11 400 korun bez DPH.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku