Domů » Bleskovky » Oppo půjde na díry v displeji chytře. Hodlá je zakomponovat do uživatelského prostředí

Oppo půjde na díry v displeji chytře. Hodlá je zakomponovat do uživatelského prostředí

Výřez do displeje, nastolený iPhonem X (a ještě předtím Essential Phonem), bude mít patrně jepičí život. U letošních telefonů bude houfně nahrazován otvorem, který je ze všech stran obklopen „živými“ pixely. Toho chce využít společnost Oppo, a chystá se tento otvor softwarově skrýt. Její úmysly odhaluje patentová kancelář WIPO.

Oppo nechce otvor v displeji schovávat do černého softwarového rámečku, ale zakomponuje jej přímo do prostředí. Na domovské obrazovce bude čočka součástí ikony fotoaparátu, která však bude mít svoji pevnou pozici. Tento efekt má fungovat i při posouvání na další plochy, ikona fotoaparátu bude na všech z nich.

Oppo počítá s otvorem pro kameru vlevo i vpravo, zda se bude zakomponování týkat i dalších míst mimo domovskou obrazovku, zatím nevíme.

Oppo slaví 10 let novými technologiemi: 10x zoomem a revoluční čtečkou v displeji

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments