Oppo půjde na díry v displeji chytře. Hodlá je zakomponovat do uživatelského prostředí

Výřez do displeje, nastolený iPhonem X (a ještě předtím Essential Phonem), bude mít patrně jepičí život. U letošních telefonů bude houfně nahrazován otvorem, který je ze všech stran obklopen „živými“ pixely. Toho chce využít společnost Oppo, a chystá se tento otvor softwarově skrýt. Její úmysly odhaluje patentová kancelář WIPO.

Oppo nechce otvor v displeji schovávat do černého softwarového rámečku, ale zakomponuje jej přímo do prostředí. Na domovské obrazovce bude čočka součástí ikony fotoaparátu, která však bude mít svoji pevnou pozici. Tento efekt má fungovat i při posouvání na další plochy, ikona fotoaparátu bude na všech z nich.

blank

Oppo počítá s otvorem pro kameru vlevo i vpravo, zda se bude zakomponování týkat i dalších míst mimo domovskou obrazovku, zatím nevíme.Nepřehlédněte

Oppo slaví 10 let novými technologiemi: 10x zoomem a revoluční čtečkou v displeji

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku