Domů » Bleskovky » Oppo půjde na díry v displeji chytře. Hodlá je zakomponovat do uživatelského prostředí

Oppo půjde na díry v displeji chytře. Hodlá je zakomponovat do uživatelského prostředí

Výřez do displeje, nastolený iPhonem X (a ještě předtím Essential Phonem), bude mít patrně jepičí život. U letošních telefonů bude houfně nahrazován otvorem, který je ze všech stran obklopen „živými“ pixely. Toho chce využít společnost Oppo, a chystá se tento otvor softwarově skrýt. Její úmysly odhaluje patentová kancelář WIPO.

Oppo nechce otvor v displeji schovávat do černého softwarového rámečku, ale zakomponuje jej přímo do prostředí. Na domovské obrazovce bude čočka součástí ikony fotoaparátu, která však bude mít svoji pevnou pozici. Tento efekt má fungovat i při posouvání na další plochy, ikona fotoaparátu bude na všech z nich.

Oppo počítá s otvorem pro kameru vlevo i vpravo, zda se bude zakomponování týkat i dalších míst mimo domovskou obrazovku, zatím nevíme.

Oppo slaví 10 let novými technologiemi: 10x zoomem a revoluční čtečkou v displeji

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

19 komentářů

 1. A co kdyby tak jednou udělali telefon pro ty, kteří použijí selfie kameru jednou za životnost telefonu? Že by se mohli vzdát všech těch výřezů a průstřelů. A nebo ještě lépe, co tak udělat telefon s alespoň trošku originálním designem, který člověk rozezná na první pohled nebo na první pohled zaujme? Za poslední roky snad jen Nokia 6.1 a 7+ šly trochu jedinečným designem, zbytek je jen jedno a to samé na milion způsobů, ideálně skleněná cetka hýřící barvami, jako na kolotoči, praktičnost nula.

  • Jenže ti výrobci dělají telefon pro lidi obecně. Ne pro skupinu lidí, která to, či ono nepoužije a faktem je, že je přední kamera stále populární.

 2. Jo s tím přišlo LG zase opožděno.

  • Co to meles, vzdyt LG ani diru v displeji nema ty troubo

  • Opět mimo debi.le LG tohle mělo u V10 a V20 příště nebuď deb.il.

  • Ne nemelo??

  • A nejsou to dvě rozdílné věci? Myslím to LG má dva displeje. Hlavní a malý vedle předních foťáků.
   Oppo má jeden celistvý displej. A v něm otvor.

  • Jsou. Ale musis si uvedomit, ze je to LG fanboy (chudak). Vysvetlovat mu takovou vec je asi zbytecne. Mozna kdyby mu to nekdo nakreslil, tak by to pochopit

  • Dva koko.ti se hledali az se našli mě jde o to že je to prostě stejné jako od LG, prostě dva idi.oti čemu ho.vno rozumí ale melou tu jako dva nejchytřejší, prostě to nemá cenu blbcum vysvětlovat. Sbohem.

  • Pomlc? Co mi tim chces ukazat? To ze LG melo (mimochodem absolutne nesmyslne, byl to proste gimmick typu samsungovskeho skrolovani ocima) 2 displeje s timhle ma spolecneho dost malo..

  • Skutečně jde o dvě rozdílné věci. Pochybuji, že ty komentáře s urážkami myslí vážně.

  • Čímž nechci ukazovat pouze na jednoho, kdo někoho nazývá jmény, ale to je jedno. ?

  • panrt: LG nikoho nezajima

  • Tvůj komentář taktéž ne tak zmiz děkuji.

 3. Jarmila Vlhká

  Větší píčovinu jsem dlouho neviděla

 4. Takže jestli to chápu dobře, tak abych zapl fotoaparát, kliknu na čočku. Takže když budu mít trošku špinavou ruku, tak si čočku zašpiním a vyfotím prd

  • Přesně tak, je to nesmysl. Design na úkor použitelnosti. Stejná ikonka na všech plochách nic neřeší, většinu času stejně telefon používáme s nějakou aplikací a ne na brouzdáním po plochách. Takových zajimavých nápadů, který nikdy neměly opustit kancelář, protože jsou nepoužitelný, je všude plno.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).