Domů » Bleskovky » Oppo potvrzuje: chystáme expanzi do západní Evropy

Oppo potvrzuje: chystáme expanzi do západní Evropy

Podle IDC a Strategy Analytics byla loni čínská společnost Oppo čtvrtým největším výrobcem smartphonů na světě (více informací). Do oběhu poslala 111,8 – 118 milionů smartphonů, což je velmi působivé číslo, uvážíme-li, že firma svá zařízení prodává pouze na asijských trzích, zejména v domovské Číně a Indii. To se však nejspíše v následujících letech změní.

Manažer společnosti Alex MacGregor potvrdil serveru WinFuture.de, že se připravuje expanze značky Oppo na globální trh, včetně západní Evropy. Cílem je pochopitelně navyšovat svůj tržní podíl, a to přímým soutěžením se zavedenými značkami jako Samsung, Apple, Huawei, Sony, LG, apod. Detaily o expanzi jsou bohužel zatím neznámé, takže nevíme, kdy bude odstartována a jakých zemí se bude v první vlně týkat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).