Oppo potvrzuje: chystáme expanzi do západní Evropy

Podle IDC a Strategy Analytics byla loni čínská společnost Oppo čtvrtým největším výrobcem smartphonů na světě (více informací). Do oběhu poslala 111,8 – 118 milionů smartphonů, což je velmi působivé číslo, uvážíme-li, že firma svá zařízení prodává pouze na asijských trzích, zejména v domovské Číně a Indii. To se však nejspíše v následujících letech změní.

Manažer společnosti Alex MacGregor potvrdil serveru WinFuture.de, že se připravuje expanze značky Oppo na globální trh, včetně západní Evropy. Cílem je pochopitelně navyšovat svůj tržní podíl, a to přímým soutěžením se zavedenými značkami jako Samsung, Apple, Huawei, Sony, LG, apod. Detaily o expanzi jsou bohužel zatím neznámé, takže nevíme, kdy bude odstartována a jakých zemí se bude v první vlně týkat.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku