Domů » Bleskovky » Oppo Find X ve speciální edici nabídne karbon a plné dobití za 35 minut

Oppo Find X ve speciální edici nabídne karbon a plné dobití za 35 minut

Značka Oppo včera ve večerních hodinách na tiskové konferenci v Paříži představila svůj supersmartphone s označením Find X, který zaujme nejen skvělou hardwarovou výbavou, ale především netradičně řešeným výsuvným mechanismem, do kterého se schovaly všechny tři fotoaparáty (informovali jsme zde).

Z nuly na 100 za 35 minut. Nevěříte?

Oppo ale nezůstalo jen u klasické edice, ale představilo také prémiovou Lamborghini variantu, která nabídne karbonová záda, 512GB interní úložiště a především ještě rychlejší Super VOOC nabíjení (50W, 10V/5A), se kterým se vestavěný akumulátor s kapacitou 3 730 mAh dobije za těžko uvěřitelných 35 minut. Klasický Oppo Find X disponuje „jen“ standardní VOOC technologií, se kterou se na plno dobije za 90 minut. A pokud byste nepoužili VOOC nabíječku, ale nějakou klasickou (5V/1A), pak si připravte 220 minut času.

Telefon bohužel postrádá čtečku otisků prstů a vy se tak musíte spolehnout na odemykání obličejem nebo klasické gesto/kód. A vzhledem k tomu, že jsou fotoaparáty a potřebné senzory schované ve výsuvném mechanismu, je pro odemknutí telefonu vždy nutné, aby „vyjela“ přední kamerka. Podle slov výrobce mechanismum bez problémů zvládne až 300 tisíc vysunutí, a pokud budeme počítat, že se telefon bude odemykat zhruba 100 až 150x denně, bude životnost okolo pěti let.

Záznam z tiskové konference v Paříži

OPPO Find X - Launch event in Paris

V případě, že byste po prémiové Lamborghini edici zatoužili, připravte se na pořádný průvan v peněžence. Zatímco standardní verze bude stát 999 eur (25 700 Kč), karbonová Lamborghini edice přijde na 1 699 eur (44 000 Kč). S uvedením do prodeje se v Evropě počítá v průběhu srpna.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Diskuze k článku

  1. No cena u čínana přes 25 000 Kč uff to je drsné :-D a ještě s životností motůrku kolem pěti let a to je jen jejich odhad. OPPO nasadilo cenu pěkně vysoko.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).