Sledujte nás na YouTube

Oppo Find X v testu odolnosti: křupne a ohne se jako bumerang (video)

Značky Vivo a Oppo spadající pod koncern BBK Electronics letos představily smartphony budoucnosti, u kterých patří přední strana prakticky pouze displeji. Přední kamerka je jak u smartphonu Vivo NEX, tak u modelu Oppo Find X řešena výsuvným mechanismem, který se u telefonu Vivo zdá být velmi odolný. Jak je tomu u jeho nevlastního sourozence?

Oppo Find X si vzal do rukou známý likvidátor telefonů Zack Nelson alias JerryRigEverything a podrobil jej svým klasickým disciplínám. Kontakt s ostrými předměty dlouhodobě vyznívá u většiny telefonů stejně, nepoškrábané sklo Oppo Find X poprvé kapituluje pod špičkou hrotu o tvrdosti 6. Jsme zvědaví, zda na tom budou skla Gorilla Glass 6 jinak, byť o tom pochybujeme; jejich výrobce Corning by se jistě větší odolností vůči poškrábání pochlubil.

Hardwarové parametry Oppo Find X
Systém: Android 8.1
Rozměry: 156,7 x 74,2 x 9,4 mm, Hmotnost: 186 gramů
Procesor: Qualcomm Snapdragon 845, octa-core, 4x 2,8 + 4x 1,7 GHz
RAM: 8 GB, Interní paměť: 256 GB, Pam. karta:
Displej: AMOLED, 6,42", Full HD+, 1080 x 2340 px
Fotoaparát: 16 + 20 Mpx, f/2.0, Přední kamera: 25 Mpx (f/2.0)
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 3730 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Nepokoušejte se jej ohnout

Skleněný je i zbytek telefonu vyjma kovového rámu a tlačítek v něm. Bohužel vysouvací mechanismus nijak výrazně bytelný není a při letmém dotyku se začne viklat. A to je také první známka toho, že tento telefon nebude asi přeborníkem v odolnosti. Pokus o ohnutí / zlomení totiž v testu JerryRigEverything přežila drtivá většina telefonů včetně zmíněného Vivo NEX, avšak Oppo Find X nikoliv – nejprve kapitulovalo sklo na přední straně, následně i sklo vzadu. Jeho odloupnutí odhalilo absenci jakýchkoliv vnitřních výztuh; odstraněním skla se náhle obnažila baterie.

Oppo Find X je na první pohled velice líbivý telefon, avšak nosit v zadní kapse od kalhot bychom jej raději nedoporučili.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

 1. . (neregistrovaný)

  Oppo Find X v testu odolnosti: křupne a ohne se jako bumerang: A co chcete? Plnokrevná Čína.

  • tora (neregistrovaný)

   . (neregistrovaný)….trapny komentar….jako kdyby se dnes vyrabelo nekde jinde nez v cine.
   Aspon nekopiruje essential ci sharp s notch, ktery okopiroval i apple.

   • To, kde se vyrábí a to, kdo je zadavatel (a tedy čili kvalitu) je něco jiného, bacha na to! Kua, na to musí přijít každý, kdo odchodili měšťanku, přesto se ten nesmysl stále vrací….?😥

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *