Domů » Bleskovky » Oppo Find X v testu odolnosti: křupne a ohne se jako bumerang (video)

Oppo Find X v testu odolnosti: křupne a ohne se jako bumerang (video)

Značky Vivo a Oppo spadající pod koncern BBK Electronics letos představily smartphony budoucnosti, u kterých patří přední strana prakticky pouze displeji. Přední kamerka je jak u smartphonu Vivo NEX, tak u modelu Oppo Find X řešena výsuvným mechanismem, který se u telefonu Vivo zdá být velmi odolný. Jak je tomu u jeho nevlastního sourozence?

Oppo Find X - BEND TEST FAIL!!

Oppo Find X si vzal do rukou známý likvidátor telefonů Zack Nelson alias JerryRigEverything a podrobil jej svým klasickým disciplínám. Kontakt s ostrými předměty dlouhodobě vyznívá u většiny telefonů stejně, nepoškrábané sklo Oppo Find X poprvé kapituluje pod špičkou hrotu o tvrdosti 6. Jsme zvědaví, zda na tom budou skla Gorilla Glass 6 jinak, byť o tom pochybujeme; jejich výrobce Corning by se jistě větší odolností vůči poškrábání pochlubil.

Hardwarové parametry Oppo Find X
Systém: Android 8.1
Rozměry: 156,7 x 74,2 x 9,4 mm, Hmotnost: 186 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 845, octa-core, 4x 2,8 + 4x 1,7 GHz
RAM: 8 GB, Interní paměť: 256 GB, Pam. karta:
Displej: AMOLED, 6,42", Full HD+, 1080 x 2340 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 25 Mpx (f/2.0)
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 3730 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Nepokoušejte se jej ohnout

Skleněný je i zbytek telefonu vyjma kovového rámu a tlačítek v něm. Bohužel vysouvací mechanismus nijak výrazně bytelný není a při letmém dotyku se začne viklat. A to je také první známka toho, že tento telefon nebude asi přeborníkem v odolnosti. Pokus o ohnutí / zlomení totiž v testu JerryRigEverything přežila drtivá většina telefonů včetně zmíněného Vivo NEX, avšak Oppo Find X nikoliv – nejprve kapitulovalo sklo na přední straně, následně i sklo vzadu. Jeho odloupnutí odhalilo absenci jakýchkoliv vnitřních výztuh; odstraněním skla se náhle obnažila baterie.

Oppo Find X je smartphone budoucnosti. Nulové rámečky a unikátní mechanismus fotoaparátu

Oppo Find X je na první pohled velice líbivý telefon, avšak nosit v zadní kapse od kalhot bychom jej raději nedoporučili.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Oppo Find X v testu odolnosti: křupne a ohne se jako bumerang: A co chcete? Plnokrevná Čína.

    • . (neregistrovaný)….trapny komentar….jako kdyby se dnes vyrabelo nekde jinde nez v cine.
      Aspon nekopiruje essential ci sharp s notch, ktery okopiroval i apple.

    • To, kde se vyrábí a to, kdo je zadavatel (a tedy čili kvalitu) je něco jiného, bacha na to! Kua, na to musí přijít každý, kdo odchodili měšťanku, přesto se ten nesmysl stále vrací….?????

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).