Domů » Bleskovky » Oppo F9 bude první smartphone s Gorilla Glass 6. Ostatní výbava také nevypadá špatně

Oppo F9 bude první smartphone s Gorilla Glass 6. Ostatní výbava také nevypadá špatně

Společnost Corning nedávno představila šestou generaci svých odolných skel Gorilla Glass, jejich hlavním benefitem oproti předchozí verzi má být lepší odolnost vůči pádům z výšky. Jako první nové tvrzené sklo použije značka Oppo, oznámil to sám viceprezident společnosti Andy Wu s tím, že s firmou Corning má velice úzký pracovní vztah.

Netradiční notch

I když to Wu přímo nezmínil, patrně hovořil o smartphonu Oppo F9, který bude představen už 16. srpna, tedy příští týden. Oppo na tento model láká následující upoutávkou, která odhaluje neobvyklý, téměř trojúhelníkový tvar výřeze v displeji.

S ním koresponduje i následující karta telefonu, která odhaluje nejen kompletní vzhled, ale i většinu parameterů.

Obří displej a výbava střední třídy

Oppo F9 bude reprezentovat 6,3″ displej s FullHD+ rozlišením a tenkými postranními rámečky. Bradička bude o něco širší, u horní hrany zase displej naruší již zmíněný výřez. Do něj výrobce uschová 25Mpx fotoaparát, hlavní horizontálně posazená kamerka na zádech bude tvořena kombinací snímačů s rozlišením 16 a 2 Mpx, přičemž ten primární bude překryt optikou se světelností f/1.85.

Oppo F9 bude pohánět čipset MediaTek Helio P60 podpořený 4 nebo 6 GB RAM. Úložiště bude mít kapacitu 64 GB, podporu paměťových karet tabulka nezmiňuje. Zklamáním je nepřítomnost NFC čipu, na bezkontaktní platby s tímto telefonem musíme zapomenout. Naopak potěší rychlonabíjení VOOC Charge, které už za pět minut dobije 3 500mAh baterii tak, aby s ní telefon zvládl další dvě hodiny hovoru.

Telefon poběží na systému ColorOS 5.2 postaveném na Androidu 8.1, v nabídce má být v červené, modré a fialové barvě. Zda se dostane i na evropský trh, je v tuto chvíli nejisté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).