OnePlus Nord N20 5G vypadá jako omlazený iPhone

OnePlus Nord N20 5G 1

OnePlus připravuje další smartphony ze své řady Nord. Na pořadníku je aktuálně model Nord N20 5G, který by měl v nabídce nahradit rok a půl starý Nord N10 5G. Premiéra je pravděpodobně na spadnutí, internetem koluje tiskový snímek (vidíte ho výše).

OnePlus Nord N20 5G: ploché boky a dvoubarevná záda

Podle obrázku to vypadá, že se OnePlus nechalo při návrhu nového telefonu inspirovat posledními dvěma generacemi iPhonů. Podobně jako jablečné telefony má mít OnePlus N20 5G ploché boky a nadto přihodí ještě jeden ozvláštňující prvek. Téměř celá zadní plocha bude vyrobena z matného skla, avšak vespod je vidět lesklý proužek.

Zajímavý je i design fotoaparátu. Namísto běžného celistvého fotomodulu má telefon dostat dvě výrazné vystupující čočky, mezi kterými se ještě bude krčit třetí kamerka a LED přisvícení. Spekuluje se o tom, že hlavní fotoaparát bude mít rozlišení 48 megapixelů a širokoúhlý 8 megapixelů.

OnePlus Nord N20 5G 5
OnePlus Nord N20 5G (neoficiální render)

Přední stranu telefonu má vyplňovat 6,43″ AMOLED displej, bohužel však pouze se základní obnovovací frekvencí 60 Hz. Přechozí model se přitom pyšnil 90 Hz, ačkoliv „pouze“ na IPS panelu. Pokud byste chtěli vyšší obnovovací frekvenci, musíte sáhnout po jiném kousku, například po Nord CE 2 5G.

OnePlus Nord N20 5G má dále dostat do výbavy čipset Qualcomm Snapdragon 695, 6 GB RAM, 128GB úložiště a akumulátor s kapacitou 4 500 mAh i podporou 30W nabíjení. Na další podrobnosti si budeme muset počkat až do chvíle, kdy dojde k představení.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku