OnePlus Nord N20 5G odhalil klíčové parametry. Designovou inspiraci hledal u iPhonu

oneplus nord n20 5G leak onleaks 1

Po nedávném odhalení designu budoucí vlajkové lodi OnePlus 10 Pro neuhlídala čínská firma další z chystaných smartphonů, který tentokrát zamíří do střední třídy. OnePlus Nord N20 5G by měl nahradit současný model OnePlus Nord N10 5G, který vzbudil spíše rozpačité pocity, a napravit reputaci cenově dostupných telefonů od OnePlus.

Zcela nový design vzdáleně připomíná iPhone 13, především svými plochými hliníkovými boky. To nicméně není na škodu, neboť OnePlus Nord N20 5G to na renderech, které přinesl známý leaker OnLeaks, opravdu sluší. Změna se týká také oblasti fotoaparátů na zadní straně, které už nejsou ohraničeny v rámci jednoho modulu, ale vystupují přímo ze zad telefonu.

Kromě renderů jsme se dočkali také informací o potenciální výbavě. Na přední straně by se měl nacházet 6,43“ AMOLED displej s integrovanou čtečkou otisků prstů, uvnitř se poté má ukrývat čipset Qualcomm Snapdragon 695 5G. V případě fotoaparátů se máme dočkat hlavního 48Mpx senzoru, který bude doprovázet nechvalně proslulá dvojce makro/bokeh, oba se 2 Mpx. Selfie fotoaparát by měl dostat 16 Mpx, což je stejná hodnota, jakou má současný Nord N10.

Kdy se OnePlus Nord N20 5G dočkáme, není prozatím jasné, nicméně doufáme, že nástupce udělá do světa větší díru než jeho nemastný neslaný předchůdce.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku