Cena:

Oficiálně: Galaxy Note 8 nebude mít čtečku integrovanou do displeje

Samsung Galaxy Note 8 bude patřit mezi jedny z nejočekávanějších smartphonů letošního začátku podzimu. Oficiálního představení bychom se měli dočkat na začátku září během veletrhu IFA v Berlíně, konkrétně se spekuluje o 8. září.

Velice často se hovořilo o tom, že když s čtečkou integrovanou do displeje nepřišel Galaxy S8, měli bychom se této technologické libůstky dočkat u Galaxy Note 8. Ostatně Samsung už u Galaxy S8 (recenze) testoval několik prototypů, které čtečku v displeji obsahovaly, a stejná situace zřejmě panuje i v případě Galaxy Note 8.

Jeden z konceptů Galaxy Note 8 – tady se ještě počítalo s čtečkou integrovanou do displeje. Nakonec se ji ale nedočkáme.

Jen několik okamžiků po tom, co se na internetu objevily údajné tovární nákresy iPhone 8, u kterého se zřejmě s čtečkou integrovanou v displeji počítá, zveřejnil server SamMobile.com vyjádření Samsungu, respektive divize Samsung Electronics, které bohužel většinu fanoušků tohoto jihokorejského giganta nepotěší.

Galaxy Note 8 by mohl přijít s duálním fotoaparátem, oficiálně potvrzené to ale zatím není

Snažili jsme se o integraci senzoru pro snímání otisků prstů do displeje Galaxy Note 8, ale nakonec jsme se rozhodli, že ji u tohoto pro nás klíčového a strategického telefonu nevyužijeme kvůli několika technickým omezením, a také kvůli bezpečnosti,“ zaznělo přímo od Samsungu. Vzhledem k tomu, že by měl být Galaxy Note 8 osazený 6,3″ Infinity displejem, můžeme očekávat, že se čtečky dočkáme na zádech, stejně jako v případě Galaxy S8.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.