Domů » Bleskovky » Oficiálně: Galaxy Note 8 nebude mít čtečku integrovanou do displeje

Oficiálně: Galaxy Note 8 nebude mít čtečku integrovanou do displeje

Samsung Galaxy Note 8 bude patřit mezi jedny z nejočekávanějších smartphonů letošního začátku podzimu. Oficiálního představení bychom se měli dočkat na začátku září během veletrhu IFA v Berlíně, konkrétně se spekuluje o 8. září.

Velice často se hovořilo o tom, že když s čtečkou integrovanou do displeje nepřišel Galaxy S8, měli bychom se této technologické libůstky dočkat u Galaxy Note 8. Ostatně Samsung už u Galaxy S8 (recenze) testoval několik prototypů, které čtečku v displeji obsahovaly, a stejná situace zřejmě panuje i v případě Galaxy Note 8.

Jeden z konceptů Galaxy Note 8 – tady se ještě počítalo s čtečkou integrovanou do displeje. Nakonec se ji ale nedočkáme.

Jen několik okamžiků po tom, co se na internetu objevily údajné tovární nákresy iPhone 8, u kterého se zřejmě s čtečkou integrovanou v displeji počítá, zveřejnil server SamMobile.com vyjádření Samsungu, respektive divize Samsung Electronics, které bohužel většinu fanoušků tohoto jihokorejského giganta nepotěší.

Galaxy Note 8 by mohl přijít s duálním fotoaparátem, oficiálně potvrzené to ale zatím není

Snažili jsme se o integraci senzoru pro snímání otisků prstů do displeje Galaxy Note 8, ale nakonec jsme se rozhodli, že ji u tohoto pro nás klíčového a strategického telefonu nevyužijeme kvůli několika technickým omezením, a také kvůli bezpečnosti,“ zaznělo přímo od Samsungu. Vzhledem k tomu, že by měl být Galaxy Note 8 osazený 6,3″ Infinity displejem, můžeme očekávat, že se čtečky dočkáme na zádech, stejně jako v případě Galaxy S8.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

7 komentářů

 1. Myslím že nebude vůbec, a taky proč.

 2. Snad nezvoli tak priserne misto na zadech jako S8

 3. V tom vyjádření ještě bylo, že Samsung pokračuje ve vývoji s firmami, jako je CrucialTec která tu technologii má, takže myslím že Note 8 bude mít čtečku v displeji.

 4. No jo, Apple to ještě nemá tak to v Samsungu zatím nemají od koho obšlehnout..

  • To máš úplnou pravdu, těším se až Apple přijde s bez. nabíjením, oled displejem a podobně.
   Potom tyto technologie hned všichni zkopírují a dají je do svých mobilu.

   • Co to tu zkoušíš? Bezdrátové nabíjení a OLED disleje má Samsung ve svých telefonech několik let:D

 5. Bol som ochotny vycalovat zan tolko, kolko by si zapytali, no ale takto zase raz nic :(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).