Domů » Bleskovky » Revoluce? Tovární schéma iPhone 8 odhaluje přítomnost čtečky v displeji

Revoluce? Tovární schéma iPhone 8 odhaluje přítomnost čtečky v displeji

Zdá se, že Benjamin Geskin‏ rozšířil své pole působnosti. V minulosti se tento Litevec proslavil vytvářením renderů telefonů na základě dostupných spekulací, a nutno dodat, že se mu vždy povedlo se celkem přesně trefit. V poslední době ale na svém twitteru publikuje řadu zákulisních informací o nových iPhonech.

Jeho poslední tweet vyvolal velký rozruch, jelikož v něm najdeme schématické nákresy iPhonu 8 a iPhonu 7s Plus. Podle jeho zdroje bychom se letos měli dočkat celkem třech nových iPhonů. Nejvýraznější, nejlépe vybavený a také nejdražší má být iPhone 8. Kromě něj Apple uvede iPhone 7s a iPhone 7s Plus.

Takto by měl vypadat iPhone 8

Údajně se má jednat o finální nákresy telefonů a podle Benjamina už Apple zahájil masovou produkci všech tří novinek. My bychom tyto informace raději ještě brali s mírnou rezervou, jelikož stále je ve hře také to, že se dočkáme jen dvou iPhonů – iPhone 8 a iPhone 8 Plus, nicméně řada zahraničních zdrojů se přiklání k tomu, že letos budou jablečné telefony tři. Dva jako nástupce současných modelů, a třetí „speciální“ edice k letošnímu desátému výročí iPhonu.

Podle schématu by celkové rozměry iPhone 7s Plus měly být 158,38 x 78,1 x 7,41 mm. V případě iPhone 8 by rozměry měly být 143,4 x 70,77 x 7,51 mm. Pokud jsou uniklá schémata skutečně pravdivá, vypadá to, že se konečně dočkáme integrace čtečky přímo do zobrazovacího panelu iPhonu.

iPhone 8 s iOS 11
iPhone 8 s iOS 11

Původně to vypadalo, že jako první se čtečkou v displeji přijde Samsung, nicméně ten dnes oficiálně potvrdil, že Galaxy Note 8 s touto inovací nepřijde. Apple má tak šanci ukousnout si další prvenství.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

7 komentářů

 1. A nebo bude čtečka v zapinacím tl. jako to má sony.

 2. Neplést si revoluci s inovací ;)

  • Inovace to rozhodně je, ale já sám se na integraci čtečky do displeje těším už asi 2 roky. Neřeším, který výrobce s tím přijde jako první, i když Samsung to zdá se nebude, ale pokud s tím Apple doopravdy přijde, určitě to lze považovat za revoluční :-)

  • Také neřeším, kdo s tím přijde jako první. Ale z pohledu uživatele mi to prostě přijde jen jako fajn inovace. Asi to tak neprožívám :)

 3. no nikdo si toho nevšiml, ale hlavně ten nový design je revoluční:))

  • Absolon Novak

   Toho si lidé všimnou, až to Apple za revoluční označí, tedy v září.

 4. Myslíte, že iP7s Plus bude mít větší rozměry než iP7 Plus? Proč? Jen kvůli větší baterce?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).