Odklad Galaxy S22? Samsung údajně na leden chystá jiný smartphone

Samsung Galaxy S21 FE Leaked Pre

V minulých letech Samsung představoval své vlajkové smartphony v lednovém termínu, čímž předbíhal konkurenci, která si své novinky schovávala na únorový/březnový veletrh MWC. Příští rok by však mohlo dojít k poměrně překvapivé změně; lednový termín by údajně mohl být vyhrazen smartphonu, který jsme už považovali za zrušený.

Premiéra Galaxy S22 odložena?

Podle exkluzivních informací serveru SamMobile může lednové představení řady Galaxy S22 narušit dlouze spekulovaný smartphone Galaxy S21 FE. Ten měl být představen už v tomto měsíci, Samsung měl pro něj dokonce hotové marketingové materiály a nachystané stránky podpory. Stránky však byly před nedávnem odstraněny a začalo se poměrně hlasitě spekulovat o tom, že projekt Galaxy S21 FE byl úplně zrušen; sami zástupci Samsungu přiznali, že interně probíhají debaty o jeho osudu. Nakonec se zdá, že se korejský gigant rozhodl pro pouhé odložení.

Podle informací serveru SamMobile by se odložená premiéra mohla odehrát právě v lednu, ovšem uvedení řady Galaxy S22 společně se smartphonem Galaxy S21 FE nedává příliš velký smysl. Může se tedy stát, že kvůli Galaxy S21 FE nakonec Samsung odloží i uvedení nové vlajkové řady, dokonce se spekuluje, že by slavnostní odhalení mohlo proběhnout o měsíc později v rámci obnoveného veletrhu MWC v Barceloně (pokud se tedy vůbec odehraje).

Případné odložení by mohlo Samsungu pomoci nashromáždit potřebný počet čipů k hromadné výrobě, kterých je v tuto chvíli nedostatek. Z tohoto důvodu se také mluví o tom, že Galaxy S21 FE bude zpočátku nedostatkovým zbožím dostupným pouze na vybraných trzích.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku