TOPlist

Odhaleno: iPhone 16 Pro nepotěší každého, má být zase o kus větší

iPhone 14 Pro
  • iPhone 16 Pro a Pro Max by měly za rok obdržet vylepšený teleobjektiv
  • Kvůli tomu ale trochu nakynou rozměry zařízení a nejspíš i displej

Analytik Ming-Chi Kuo se znovu rozpovídal o iPhonu 16 Pro, jehož premiéra se předpokládá na podzim roku 2024. Počítat bychom podle všeho měli se dvěma výraznými novinkami. Tou první jsou větší rozměry obou Pro modelů, tedy iPhonu 16 Pro a 16 Pro Max.

Aktuálně si drží iPhony celkem kompaktní rozměry. Pravda, iPhone 14 Pro Max má úhlopříčku displeje 6,7″, nicméně základní iPhone 14 i iPhone 14 Pro dosahují úhlopříčky displeje 6,1″. V porovnání s konkurencí se jedná o velmi kompaktní stroje.iphone 14 pro 14 pro maxNepřehlédněte

iPhone 15 Pro Max čeká zásadní vylepšení teleobjektivu. Bude stačit na konkurenci?

Podle Kua výrobce plánuje nasadit pokročilý přibližovací fotoaparát s periskopickou čočkou, což vyžaduje lehké změny rozměrů telefonů. Navýšení dimenzí bude aplikováno pouze na modely Pro, nikoli na základní verzi iPhone 16 a její variantu většího (či menšího) provedení

Právě periskopický teleobjektiv je technologie, po které Apple v poslední době pokukuje. Řada tipérů, včetně Kua, věří tomu, že právě letos Apple nabídne periskopický teleobjektiv s 6× bezztrátovým přiblížením. Tato celkem převratná funkce by však měla být dostupná pouze u největšího modelu iPhone 15 Pro Max, základní i menší model Pro „utřou nos“.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku