Očekávaný bestseller Xiaomi 12 Lite na prvních fotkách. Dostane 120Hz displej a infraport

xiaomi 12

Připravovaný smartphone Xiaomi 12 Lite se právě ukázal na „živých“ fotografiích, a to ještě než byl představen. Člověk s přezdívkou WhyLab odhalil skrz čínskou sociální síť Weibo přední i zadní stranu zařízení, které se velmi podobá plnohodnotným vlajkovým modelům Xiaomi 12 a 12 Pro. Jediným vnějším rozdílem je prý tělo z plastu. Odlišný je i vzhled rámečku. Zatímco vybavenější sourozenci mají hrany zakulacené, u odlehčené verze bychom se měli dočkat plochého zpracování.

Z fotek je dále patrný displej s centrálně umístěným „průstřelem“ a maličká brada. Zádům kraluje fotomodul se třemi objektivy, které od sebe oddělují kontrastní linky. Ve spodní polovině zad pak už klasicky najdeme logo a povinné regulační značky.

Nový počin čínského výrobce by měl lákat zejména na slušnou výbavu a přijatelnou cenu. Pokud spekulace nelžou, nabídne 6,55″ OLED displej, Full HD+ rozlišení, 120Hz obnovovací frekvenci a čtečku implementovanou přímo do obrazovky. Dále se hovoří o 4500mAh baterii s nabíjením o výkonu 67 W, čipsetu Qualcomm Snapdragon 778+, podpoře 5G, stereo reproduktorech, infraportu a konečně i již nakousnuté fotovýbavě se 108Mpx hlavním, 8Mpx ultra širokoúhlým a 5Mpx makro fotoaparátem.

V tuto chvíli není jasné, kolik si za takový telefon nechá Xiaomi zaplatit. Loňské Mi 11 Lite však začínalo na částce 10 tisíc Kč. Nápovědou může být i to, že Číňané jistě budou chtít trumfnout konkurenční model Samsung Galaxy A53, který pořídíte od 11 490 Kč.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku