Oblíbené Monument Valley se dočká pokračování. V plánu je i verze pro PC

monument valley

První dva díly mobilní herní série Monument Valley se těšily velkému zájmu hráčů po celém světě. Málokoho tak překvapí, že tvůrci ze studia ustwo games chtějí na předešlé úspěchy navázat plnohodnotným pokračováním. Vývoj by však neradi uspěchali, ačkoliv od vydání druhého dílu brzy uplyne pět let. Podle Jennifer Estaris, pod jejíž taktovkou novinka vzniká, se titul každopádně dotkne enviromentální problematiky, nejspíše klimatických změn.

Zelená vlna

Pro jmenované londýnské vývojáře nepůjde o první setkání s tematikou ekologie. Na důležitost ochrany přírody upozorňovali už před několika měsíci prostřednictvím DLC pro Monument Valley 2, které přineslo novou kapitolu se zaměřením na ochranu stromů.call of duty warzone mobileNepřehlédněte

Těšíte se? Call of Duty: Warzone se dočká mobilní verze

„Během vývoje se snažíme experimentovat s mnoha různými koncepty,“ přibližuje Estaris vznik očekávaného třetího dílu s tím, že tvůrci usilují o nalezení rovnováhy mezi inovativními prvky a důvěrně známou hratelností i estetikou z předcházejících dílů. Konkrétnějších informací jsme se však nedočkali, což s největší pravděpodobností znamená, že vydání je v tuto chvíli v nedohlednu.

Monument Valley zamíří i na PC

Fanoušci série si mohou zkrátit čekání počítačovou verzí prvního dílu, která by měla vyjít někdy v průběhu letošního roku. A podle tvůrců se mají na co těšit – na velké obrazovce hra údajně vypadá skvěle.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku