TOPlist

Nový Mi Note ani Mi Max letos nebude. Xiaomi se chce soustředit na jiné modely

Xiaomi je asi nejznámější pro své vlajkové lodě z řady Mi, nebo naopak dostupné modely z nedávno samostatně vyčleněné značky Redmi. Své fanoušky si ale rozhodně získala i řada Mi Note a Mi Max.

Alespoň pro letošek si však na nové přírůstky do obou řad musíme nechat zajít chuť. CEO Xiaomi Lei Jun na sociální síti Weibo oznámil, že pro tuto řadu letos nejsou „žádné plány“. Automaticky se nabízí otázka, jestli jde skutečně jen o letošek, nebo obě řady zaniknou zcela. Na to však zatím nelze s jistotou odpovědět.

Přednost dostanou osvědčené klasicky i horké novinky

Přístroje Mi Note začínaly jako vlajkové lodě, od roku 2017 se v nich však objevují procesory střední třídy. Vzhledem k tomu, že v této kategorii Xiaomi nabízí opravdu hodně modelů, je vcelku pochopitelné, že se letos rozhodlo nový Mi Note vynechat.

U řady Mi Max je pak situace trochu jiná, zde žádná přímá náhrada v rámci značky neexistuje. Smartphony Mi Max se totiž vyznačovaly velkým displejem (loňský Mi Max měl 6,9″) a obřím akumulátorem. To vše navíc čínský výrobce nabízel za vcelku lákavou cenu, fanoušky tedy toto oznámení zřejmě nepotěší.

Důvodem pro omezení obou řad je podle vedení Xiaomi snaha více se soustředit na linii Mi Mix, nové telefony Mi CC a pochopitelně vlajkové lodě řady Mi. Samostatně je pak zmíněna značka Redmi, která bude pokračovat v osvědčené řadě Redmi Note a zaměří se také na novinku Redmi K20.

Autor článku Tomáš Krompolc
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Kapitoly článku