Domů » Bleskovky » Xiaomi CC: nová řada smartphonů pro mladé

Xiaomi CC: nová řada smartphonů pro mladé

Společnost Xiaomi dnes poměrně netradičně oznámila příchod nové řady smartphonů, avšak žádný nakonec neukázala. Řada se jmenuje CC a má oslovit zejména mladé lidi; zkratka CC podle šéfa Xiaomi znamená Colorful & Creative, vývoj telefonů mají zajišťovat týmy Chic & Cool 90.

xiaomi cc 1

Prvními telefony nové série mají být model CC9 a jeho odlehčený sourozenec CC9e. Ty vznikají ve spolupráci s čínským výrobcem smartphonů Meitu, který od loňského roku patří pod Xiaomi. Číslovka 9 v názvu má znamenat 9 let působení značky Xiaomi na mobilním trhu. Tyto telefony mají na prvním místě zaujmout estetikou, takže se patrně nedočkáme telefonů s vlajkovými parametry, ale designově zajímavých smartphonů střední třídy pro mladou generaci, možná se zaměřením na něžné pohlaví. Ostatně model CC9 je údajně vyvíjen pod kódovým označením mořská víla.

xiaomi cc 2

Tento telefon má dostat podobné řešení čelního fotoaparátu, jaké má Asus Zenfone 6, což jistě potěší všechny selfie maniaky. Kdy budou smartphony Xiaomi CC9 a CC9e představeny, je zatím nejisté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments