TOPlist

Xiaomi Mi Max 3 má 6,9″ displej, obří baterii a skoro čtvrt kila na váze

Přichází nová generace tabletofonů. Tuto kategorii ještě před nedávnem tvořila zařízení s 5,5 – 6″ displejem, tuto úhlopříčku ale dnes mají prakticky všechny telefony. Úhlopříčky tabletofonů se tak posouvají k sedmi palcům, což byl donedávna startovací můstek pro tablety. Jedním z tabletofonů nové generace je právě představený model Xiaomi Mi Max 3.

Telefon nebo pálka na ping pong?

Jedná se o obra s fyzickými rozměry 176,15 × 87,4 × 7,99 mm a hmotností 221 gramů. Tu má na svědomí nejen kovové tělo, ale především velká baterie s kapacitou 5 500 mAh. K jejímu dobíjení slouží USB-C port, v kovovém rámečku naštěstí nechybí ani klasický sluchátkový jack.

Přední strana telefonu patří velkému 6,9″ displeji s FullHD+ rozlišením a poměrem stran 18:9. Xiaomi se rozhodlo neexperimentovat a nevyřízlo do displeje žádné rušivé prvky, zaoblené jsou pouze jeho hrany. Nad displejem najdeme selfie kamerku s rozlišením 8 Mpx, hlavní fotoaparát je duální v kombinaci snímačů 12 a 5 Mpx. Nad tím hlavním se nachází optika se světelností f/1.9, sekundární kamerku překrývá objektiv s clonovým číslem f/2.0. Jejich kombinace zajišťuje především bokeh efekt u portrétních snímků. Zajištěna je i podpora AI funkcí, jako rozpoznávání scény nebo uživatele podle obličeje.

Střední třída s Oreem

Fotoaparát by měl být stejný jako v případě Redmi Note 5, s ním je shodný i použitý čipset Qualcomm Snapdragon 636. U tohoto telefonu se pojí se 4 nebo 6 GB RAM, vnitřní úložiště je buď 64 nebo 128GB. Představená verze nepodporuje všechny potřebné frekvence LTE, je však možné, že se dočkáme globální varianty. Na telefonu běží Android 8.1 Oreo s nadstavbou MIUI 9.5.

Xiaomi Mi Max 3 bude dostupný v černé, zlaté a modré barvě ve dvou konfiguracích. Verze s 4 GB RAM a 64GB pamětí přijde na 1 699 CNY (asi 5 600 korun bez DPH), za kombinaci 6 + 128 GB dají čínští zájemci 1 999 CNY (asi 6 600 korun bez DPH).

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku