Domů » Bleskovky » Nové AirPody jsou za dveřmi, kromě hudby přinesou i monitorování zdraví

Nové AirPody jsou za dveřmi, kromě hudby přinesou i monitorování zdraví

Jeden z nejoblíbenějších produktů Applu, bezdrátová sluchátka AirPods, se pravděpodobně již brzy dočká nástupce. Podle informací by také měl disponovat funkcí pro monitorování zdraví, na něž Apple poslední dobou sází čím dál tím více. Ostatně poslední generace Apple Watch 4 přišla s revoluční funkcí měření EKG, o čemž sice panují pochybnosti i mezi odbornou veřejností, nicméně firmě s Cupertina nelze upřít jistou dávku inovativnosti, co se týče monitorování zdraví.

O jakou funkci půjde, se prozatím neví. Je nicméně pravděpodobné, že se bude jednat o senzor srdečního tepu, i když proti této variantě mluví malá baterie sluchátek, což by mělo negativní vliv na délku poslechu hudby, o čemž jsou sluchátka především. V další generaci snad uvidíme také promyšlenější dotykové ovládání, lepší ergonomický tvar a voděodolnost, aby mohly být AirPody brány jako sluchátka ideální pro sportování. Představení se dočkáme pravděpodobně v první polovině letošního roku.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

26 komentářů

 1. Tak se daní pochybující budou muset rozkrájet, dnes obdobnou funkci do nositelnosti (ono EKG) oznamuje kde kdo:)

 2. Applu se rozhodně nedá v oblasti zdraví odepřít absolutně nic. Jejich Health je na míle vpředu před konkurencí.

  • Kdyz ja bych u sluchatek za 5k spis ocenil trochu slusnejsi zvuk. Ze me to bude hlidat tep, uz je takovy prijemny bonus, ale to zvladaji Bose SportSound Wireless taky.

  • To neřikam, sluchátka od Applu jsou mi úplně někde. Nikdy bych si takovej produkt nekoupil. Pecky u mě prostě místo nenajdou, ale bavil jsem se o funkcích pro zdraví, které jsou prostě daleko před konkurencí.

  • Ja rad prenecham svuj zdravotni stav lekari, kteremu verim :) V pripade nemocnych nebo starsich lidi se muze hodit napr. detekce padu, ale tady to zas narazi na vydrz Watch.

  • zipiik: tak gratuluju že máš lékaře stále u sebe a kontroluje tvuj zdravotní stav 24/7 a dělá ti pravidelnou statistiku, včetně upozorňování na kritické momenty v případě různých nemocí. Ale dost sarkasmu. Chápu, že kdo nemá s iPhonem třeba zkušenost, neví moc o co jde. Často to neumí používat ani někteří Apple uživatelé. Jde o to, že to vede třeba kompletní statistiku o tvém zdravotním stavu a má to nejširší provázanost napříč různými zdravotními zařízeními, takže můžeš sledovat vlastní vývoj některých onemocnění, ale i toho jak jsi fit, od denní vykonané sportovní zátěže, přes pitný režim až nevím po co. Tohle ti žádný lékař nenahradí.

  • Dzoni: Ale aby to fungovalo, musi to byt predevsim presne. Je zbytecme, kdyz ti bude kazde izarizeni sledovat zdravotni stav, hezky graficky ti to zobrazi atd.,
   kdyz namerene hodnoty budou vzdalene realite. Proto clovek pri smyslech veri jenom lekari, a ne cislam namerenym na zapesti.

  • Johny: Mám to štěstí, že jsem zatím fyzicky i mentálně zdravý, takže nemám potřebu se 24h denně něchat něčím sledovat. Pokud bych takové pozorování ze zdravotních důvodů v budoucnu potřeboval, rád se svěřím lékařem doporučeným schváleným pomůckám. Pokud budou mít na sobě logo Apple, nemám s tím problém.
   Nevím, jakým způsobem by za současného stavu technologií jakékoli zařízení Applu mělo „kompletní statistiku o tvém zdravotním stavu“ – ono zná hladinu cukru nebo cholesterolu v krvi? Ono zná můj krení tlak? Ono zná mou akruální tělesnou teplotu? O dalších parametrech nemluvě? Jestli tomu čměření tepu ve spojení s pohybovým čidlem nepřikládáš přímo božské shopnosti :)

   Nemám nic proti vývoji, jsme teprve na začátku implementace diagnostiky ve spotřební elektronice, už teď může pomoci v případě detekce pádu, zástavy tepu nebo epileptického záchvatu. Pokud takové srandy pár lidí zvednout ze židle a donutí je se hýbat, fajn. Ale víc bych v současném stavu nehledal.

  • Pokud se neda Apple v „oblasti zdravi“ vytknout vůbec nic, proč jejich telefony mají jedno z největších SAR vyzařování mezi top modely? :D

  • A? Splňuje to podmínky?

  • až na to že ne :D [odkaz]

  • a SAR vyzarovani je nekde potvrzene, ze skodi zdravi?

  • SAR je vlastně zdraví prospěšné.. bože, kam až šahá tupost jablíčkářů, to je do nebe volající.. :-D

  • htcjirka: Kámen je zdraví prospěšný? Pokud ne, odstraníme všechny kameny?

  • htcjirka: Je ti dobre?

  • lukass71: V tomhle si Jirkou nemáš co vyčítat…a univerzální blb to samé.

 3. To zase minimalně zachrání několik životů, udělá ekg, eeg, ct a kdoví co ještě. Hračky pro děti. :-D

  • Ano, víme že tvůj rozhled a vize jsou někde na úrovni flanelové košile v tramvaji, ale proboha, nepřesvědčuj nás o tom celé dny stále dokola…

  • Uni, mastnou tyč, tramvaj a další dopravní prostředky podobného typu nevyužívám. To přenechám tobě.
   Jezdím jen vlastním vozem anebo pokud vím, že budu popíjet s přáteli, využiji např. Liftago. :-)

  • Článek o Applu a dinosaurus Jirka hned přiklusal jak věrnej pes. Co tvoje plastová vanička? Umí už alespoň třetinu toho, co umí tyhle hračky pro děti? Synku, opět a zase vedle..

  • Moje vaničky Lumia 930 a Galaxy S9 toho umí až, až. A světe div se neohneš je jako papírové Apple produkty. :-D

  • htcjirka už je starý a zapšklý chlap, pro kterého je všechno špatně a nejlepší je to co má on. Takový ten obraz důchodců nebo narušených lidí. Nikde na internetu se nenajde někdo, kdo by jej bral vážně a je to něco jako přijít do hospody, kde se nachází místní obecní blázen, který Vás pobaví a každý ví, že tím to končí…

  • …no to máš naprostou pravdu, ale já myslím, že vás je tady mnohem víc…

 4. jabkopepa.neasi

  HTCjirka…nomen omen.. :-D :-D :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).