Nové AirPody jsou za dveřmi, kromě hudby přinesou i monitorování zdraví

Jeden z nejoblíbenějších produktů Applu, bezdrátová sluchátka AirPods, se pravděpodobně již brzy dočká nástupce. Podle informací by také měl disponovat funkcí pro monitorování zdraví, na něž Apple poslední dobou sází čím dál tím více. Ostatně poslední generace Apple Watch 4 přišla s revoluční funkcí měření EKG, o čemž sice panují pochybnosti i mezi odbornou veřejností, nicméně firmě s Cupertina nelze upřít jistou dávku inovativnosti, co se týče monitorování zdraví.

blank

O jakou funkci půjde, se prozatím neví. Je nicméně pravděpodobné, že se bude jednat o senzor srdečního tepu, i když proti této variantě mluví malá baterie sluchátek, což by mělo negativní vliv na délku poslechu hudby, o čemž jsou sluchátka především. V další generaci snad uvidíme také promyšlenější dotykové ovládání, lepší ergonomický tvar a voděodolnost, aby mohly být AirPody brány jako sluchátka ideální pro sportování. Představení se dočkáme pravděpodobně v první polovině letošního roku.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku