Domů » Bleskovky » Nintendo má potíže s výrobou Switche, produkce se snižuje o pětinu

Nintendo má potíže s výrobou Switche, produkce se snižuje o pětinu

Globální nedostatek čipů dopadá na různá odvětví technologického světa. Své by o tom mohl vyprávět například Apple, který je nucen pro uspokojení poptávky po iPhonech 13 omezit výrobu iPadů. Výjimkou není ani Nintendo, které nedávno představilo novou verzi své populární konzole Switch s přídomkem OLED.

nintendo switch oled model 4
Nintendo Switch pravděpodobně čeká podobný osud jako jeho konzolové soupeře

Ačkoli japonská společnost mohla těžit z použití staršího mobilního čipsetu od Nvidie ve svých konzolích, omezené výrobní kapacity už dohnaly i ji. Podle Nikkei Asia je Nintendo nuceno omezit výrobu Switche o celých 20 procent a namísto plánované dodávky 30 milionů kusů na trh do března příštího roku dodá pouze 24 milionů kusů.

nintendo switch lite konzole console unsplash
Nintendo Switch patří mezi nejprodávanější konzole všech dob

V reakci na zprávu Nikkei Asia Nintendo uvedlo, že si je absence polovodičů vědomo a v současné době zkoumá dopad tohoto problému na výrobu. Omezená výroba není pro Nintendo a jeho akcionáře dobrou zprávou – v meziročním srovnání měsíce září lze vidět pokles prodejů o 37 procent. Nintendu by nová OLED verze konzole Switch paradoxně mohla uškodit, neboť lehce aktualizovaný model přirozeně zvedne poptávku, kterou Nintendo nebude schopno uspokojit.

Nintendo omezí výrobu Switche o celých 20 procent

Mezi hlavní přednosti Nintenda Switch oproti konzolové konkurenci patřila především jeho dostupnost. Xbox Series X a PlayStation 5 se dlouhodobě potýkají s významným převisem poptávky nad nabídkou, přičemž Nintenda se tato situace netýkala. I proto Nintendo Switch patří s téměř 90 miliony prodaných kusů mezi nejprodávanější konzole historie.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Nás hezky dohání konzumní způsob života…

  2. Kdo dneska nemá potíže z výrobců. Všichni jsme závislí na čipech, auta stojí, konzole, smartphony taky začínají pocitovat dopady. Zpátky na stromy, ptactvo! :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).