Domů » Bleskovky » Apple omezí výrobu iPadů. Nestíhá uspokojovat poptávku po iPhonech

Apple omezí výrobu iPadů. Nestíhá uspokojovat poptávku po iPhonech

Globální nedostatek čipů tady s námi ještě nějaký ten pátek bude, což znamená především horší pozici pro firmy, které budou muset vymyslet, jak uspokojit poptávku zákazníků. Ačkoli se Apple snaží tvářit, že jejse žádné výpadky netýkají, opak je pravdou. Zájem o nové iPhony 13 (mini) a iPhony 13 Pro (Max) totiž překračuje výrobní kapacity giganta z Cupertina.

ipad mini 6 clanek recenze
Výroba iPadů musí ustoupit vysoké poptávce po nových iPhonech

Podle informací serveru Nikkei Asia byl Apple nucen razantně snížit výrobu iPadů, aby z uvolněných komponent mohl dohnat chybějící kapacity u iPhonů 13. Právě tento krok by měl pomoci Applu ve větší míře uspokojit poptávku po iPhonech 13, která je vyšší než v případě jeho tabletů.

Apple iPhone 13 011
iPhony 13 jsou pro Apple prioritou číslo jedna

Nikkei Asia tvrdí, že výroba iPadů byla snížena o celých 50 procent, přičemž Apple údajně také snížil produkci starších modelů iPhonu – ty totiž spoustu komponent sdílejí, což umožní Applu navýšit výrobní kapacity iPhonů 13. Pro Apple je totiž iPhone priorita číslo jedna, a to i přesto, že v září dodal na trh přes 40 milionů kusů iPadů.

Apple obětuje výrobu iPadů ve prospěch iPhonů 13

Omezení výroby nepřímo potvrdil také finanční ředitel Applu Luca Maestri v odhadu příjmů za 4. kvartál 2021. Maestri naznačil, že Apple očekává v příštím čtvrtletí růst ve všech kategoriích s výjimkou iPadů. Podle analytiků bude globální nedostatek čipů trvat ještě minimálně příští rok, tudíž bychom si pomalu, ale jistě měli zvyknout na dlouhé dodací lhůty nových produktů.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).